Mamy. Codziennie dają z siebie swoim dzieciom wszystko. Te, które opiekują się chorymi pociechami lub wychowują je samotnie, spotykają się z wyjątkowymi trudnościami i obciążeniami – brakiem czasu, pracą ponad siły oraz smutkiem i lękiem o najbliższych. Dlatego Fundacja „Dr Clown” z okazji Dnia Matki postanowiła uhonorować je i ofiarować im to, czego zwykle im brak: chwilę na relaks, zadbanie o urodę, ciało i ducha oraz czas tylko dla siebie. W ramach akcji „Dzień piękności i radości dla mam” w szpitalu w Suwałkach i 13 innych miastach rozkwitną salony piękności i relaksu.

„Dzień piękności i radości dla mam”, organizowany przez Fundację „Dr Clown”, jest dedykowany mamom dzieci długotrwale hospitalizowanych oraz przebywającym wraz z pociechami w placówkach dla samotnych matek. Te mamy gros swojego czasu spędzają przy łóżkach swoich pociech, nierzadko zapominając o własnych potrzebach lub po prostu nie mając czasu i okazji na troskę o siebie i poczucia się pięknymi.

– Dzień Matki to jeden z najpiękniejszych dni w naszym kalendarzu. Z tej okazji chcielibyśmy mamom podziękować za ogrom miłości wkładanej w wychowanie pociech, za uśmiech, cierpliwość, buziaki i lizaki. Akcja „Dzień piękności i radości dla mam”- to świetna ku temu okazja – opowiada Iwona Dąbrowska-Wojtanis, Pełnomocniczka Fundacji „Dr Clown” w Suwałkach.

W Suwałkach akcja odbędzie się 26 maja w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera, na Oddziale Ginekologii, Patologii Ciąży i Położnictwa oraz Oddziale Pediatrii. Tego dnia w szpitalu za sprawą Fundacji pojawi się strefa piękna oraz zdrowia i relaksu. W strefie piękna na mamy czekać będzie fryzjer, kosmetyczka i masażysta. Strefę zdrowia i relaksu wypełni relaksacyjna muzyka i „cudowne przytulanie” oraz orzeźwiająca lemoniada. Dzieci będą mogły na zajęciach plastycznych z „doktorami clownami” przygotować upominki dla mam a dobre wspomnienia na dłużej zachować będzie można dzięki zdjęciom z fotobudki.

– Z okazji Dnia Matki postanowiliśmy uhonorować i obdarować te mamy, które szczególnie zasługują na podziw i wsparcie – matki chorych, hospitalizowanych dzieci, na co dzień prowadzące heroiczne zmagania z chorobą swoich pociech oraz kobiety w pojedynkę wychowujące swoje latorośle. Pragniemy, żeby te matki, na co dzień zwykle przedkładające potrzeby dzieci ponad swoje własne, w dniu swojego święta, miały przestrzeń i czas by zadbać również o siebie – o swoje dobre samopoczucie, urodę, relaks oraz chwilę „tylko dla siebie” – mówi Anna Czerniak, Prezes Fundacji „Dr Clown”.

Akcja „Dzień piękności i radości dla mam” odbywa się w dniach 23-27 maja i, poza Suwałkami, objęła szpitale i domy samotnej matki w 13 miastach. Są to: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Łódź, Opole, Poznań, Rzeszów, Turów (k. Wielunia i Sieradza), Sosnowiec, Szczecin, Jaworzno (Śląsk) i Warszawę. Wszystkie działania realizowane są pro bono, za sprawą Fundacji „Dr Clown” i przy wsparciu lokalnych firm i instytucji, za których wielkie serce Fundacja „Dr Clown” serdecznie dziękuje. W Suwałkach partnerem akcji jest Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Suwałkach i Restauracja OPEN Suwalszczyzna.

Projekt jest elementem programu „Terapii śmiechem i zabawą”, realizowanego przez Fundację „Dr Clown” od 1999 roku w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Wolontariusze Fundacji, „doktorzy clowni”, w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami, za pomocą klaunady i empatycznych rozmów niosą uśmiech i likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. „Doktorzy clowni” odwiedzają rocznie prawie 60 000 osób w 170 szpitalach i placówkach specjalnych w ponad 80 miastach w całej Polsce.

Fot. Fundacja Dr Clown

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj