Już po raz osiemnasty Rozmarino organizuje Wielką Majówkę Muzyczną – cykl wieczornych koncertów. 2 maja w jej ramach wystąpiła formacja Dreszcz Blues Band w składzie: Tomasz Kierejsza – gitara i śpiew, Krzyszof Filipkowski – instrumenty klawiszowe, Andrzej Jasiński – gitara basowa oraz Zygmunt „Zymek” Szulc – perkusja. Po raz kolejny muzycy przypomnieli utwory Tadeusza Nalepy. W tym miejscu warto przypomnieć, iż Tomasz Kierejsza „ojca polskiego bluesa” poznał dwadzieścia cztery lata temu – jako muzyk szczecińskiego Free Blues Band. Nalepa nie krył zaskoczenia kolekcją swoich płyt zaprezentowaną przez Kierejszę. Ponoć takiego zbioru krążków Blackoutu, Breakoutu i solowych nie posiadał nawet jego syn, Piotr (w tym momencie momentalnie na myśl przychodzi okładka kultowego albumu Breakoutu – „Blues”, na której ojciec prowadzi za rękę kilkuletniego potomka). O bliskich związkach obu muzyków świadczy fakt, iż – na jakiś czas – Free Blues Band stał się zespołem akompaniującym Nalepie. Panowie Tomasz i Tadeusz zaprzyjaźnili się. Po przeprowadzce do stolicy Kierejsza był częstym gościem w podwarszawskim Józefowie, gdzie od połowy lat 70. ubiegłego wieku zamieszkiwał Nalepa.

Utwory wielkiego bluesmana nie zestarzały się i wciąż słucha się ich z wielką przyjemnością, szkoda jedynie, iż od pewnego czasu Tomek Kierejsza nie zaprasza śpiewających pań, a przecież – wspominając poprzednie edycje tej imprezy – naprawdę miło było posłuchać Agaty Patoły, a zwłaszcza Anny Szafranowskiej.

W ramach Wielkiej Majówki Muzycznej w Rozmarino wystąpią jeszcze: Band On! Blues (jutro, 3 maja) oraz Adam Zalewski Akustycznie (5 maja). Z kolei piątek odbędzie się tradycyjne Jam Session organizowane przez Wojtka Wasilewskiego.

Foto: Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

Dodaj komentarz