Światło pobudza nasz organizm do działania i reguluje całodobowy rytm funkcjonowania. Dzięki niemu za dnia jesteśmy aktywni, wieczorem, gdy zaczyna być go mniej – wyciszamy się, a po zapadnięciu zmroku nie mamy problemów z zasypianiem. Odgrywa ono kluczową rolę w życiu człowieka w znaczący sposób wpływając nie tylko na wzrok, ale też na cały organizm.

Jego niedobór może negatywnie oddziaływać na nasze samopoczucie, sprawiając, że czujemy się senni i trudno nam się skupić na wykonywanych czynnościach. Nawet teraz, gdy dni stają się dłuższe i dociera do nas więcej dziennego światła, nie powinniśmy zapominać o odpowiednim oświetleniu. Szczególnie, jeżeli dużo czasu spędzamy w pomieszczeniach. Dobrze dobrane światło w domu, czy pracy ma ogromne znacznie dla tego, jak się czujemy. Poznaj zasady, które umożliwią Ci wybór odpowiedniego oświetlenia:

Moc lumenów – o tym, jak dużo światła da LED, mówią lumeny (lm), a nie – jak kiedyś – waty. Im więcej jest lumenów, tym więcej otrzymamy światła.

Temperatura barwowa – wyrażana w stopniach Kelwina (K). Określa zarówno światło naturalne, jak i sztuczne. Im wyższa temperatura barwowa, tym „chłodniejsza biel”, a im mniej stopniKelwina, tym światło jest cieplejsze.

Postaw na sprawdzonego producenta – czyli takiego, który stawia na najwyższą jakość oświetlenia i wszystkie produkty sprawdza pod kątem spełniania wymogów bezpieczeństwa fotobiologicznego. Jeśli chcesz w pełni skorzystać z zalet technologii LED – wybieraj wyłącznie zaufanych producentów.

 

Dobierz odpowiedni gwint – to już ostatni szczegół, na który warto zwrócić uwagę kupując oświetlenie LED. Energooszczędne źródła światła są obecnie dostępne we wszystkich najpopularniejszych wariantach (E27, E24, GU10 i wiele innych), więc na pewno znajdziesz takie, które będzie pasować do Twojej lampy. Wystarczy, że sprawdzisz w domu, jaką konkretnie masz oprawę.

Już wiesz jak wybrać odpowiednie oświetlenie? Poznaj Philips LED SceneSwitch i dobierz odpowiednią atmosferę do wykonywanego w danym momencie zajęcia. Dzięki tej żarówce możesz łatwo zmienić ustawienie oświetlenia z jasnego na naturalne lub ciepłe światło. Nie wymaga instalacji ściemniacza ani żadnych dodatkowych elementów. Wystarczy jedynie obecny włącznik. Seria produktów została zaprojektowana z myślą o różnych sytuacjach, w których potrzebne jest nam odpowiednie oświetlenie. Philips LED SceneSwitch pozwala efektywnie przekształcić nastrój pomieszczeń w Twoim domu, dostosowując je do odpoczynku, hobby, rekreacji lub pracy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: www.philips.pl/3w1

 

KONKURS

Dla naszych Czytelników mamy do wygrania 5 zestawów zawierających 2 żarówki Philips LED SceneSwitch. Aby wygrać taki zestaw, należy odpowiedzieć krótko na pytanie: Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia?, a odpowiedź wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl do dnia 27 maja do godz. 12.00. Zwycięzców wylosujemy. Zestawy wygrywają: Zmeyette XYZ, Alina Stasiak, Danuta Baranowska, Krzysztof Kondracki i Monika Zapolska.

Dodaj komentarz