Konsultacje logopedyczne, zwiedzanie sal edukacyjnych i terapeutycznych czy pokazy zajęć – tak będzie wyglądał dzień otwarty w oddziałach przedszkolnych przy Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka” w Suwałkach.

Od przyszłego roku szkolnego po raz kolejny zostanie uruchomiona grupa integracyjna. Uczęszczać do niej będą dzieci bez orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego oraz autyści. – Integracja jest niezwykle ważna w procesie rozwoju każdego dziecka. Grupy w naszym przedszkolu są nietypowe, bo liczą maksymalnie 10-12 osób – mówi Urszula Duda, dyrektor NTSP „Bajka”.

29 maja będzie można porozmawiać też z nauczycielami i terapeutami, którzy pracują w oddziałach przedszkolnych. Przez trzy godziny będą też prowadzone bezpłatne konsultacje logopedyczne. – Obowiązują na nie zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń. Podczas dnia otwartego od 14.00 do 17.00 odpowiemy na wszystkie pytania rodziców dotyczące wad wymowy i pomożemy określić kierunek pracy z dzieckiem – mówi Iwona Kozłowska, logopeda w NTSP „Bajka”.

Dni otwarte w Oddziałach Przedszkolnych i konsultacje logopedyczne odbędą się 29 maja 2018 r w budynku szkoły przy ul. M. C. Skłodowskiej 5 w Suwałkach. Na bezpłatne konsultacje obowiązują telefoniczne zapisy: Ewa Przewodowska, tel. 507 414 567 lub Iwona Kozłowska, tel. 505 591 632.

Dodaj komentarz