V Międzynarodowy Turniej Bowlingowy – aktywność daje radość

0
481
24 V 2018, Suwalki,Suwalki - CHR Plaza - Zawody integracyjne w bowlingu © 2018 Katarzyna OTLOWSKA

 

Wszyscy zwyciężyli i wszyscy bawili się doskonale – tak można podsumować V Międzynarodowy Turniej Bowlingowy, który odbył się w MK Bowling w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Suwałki Plaza.

Impreza została zorganizowana w ramach projektu „Odkryj i przedstaw siebie” dofinansowanego z Programu Interreg V-A Lietuva-Polska, a współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i realizowanego w partnerstwie z litewskim Centrum Aktywności dla Osób Niepełnosprawnych w Janowie.

W sportowych zmaganiach wzięły udział osoby z Suwałk i z okolic, zaproszono też gości z Litwy. Gracze – i młodsi, i starsi, z wielkim zapałem podeszli do ambitnego zadania – zaprezentować się jak najlepiej. Tak się też stało – uczestnicy dawali z siebie wszystko. Techniki były rozmaite, czasem rzut następował w ekspresowym tempie, czasem poprzedzał go dłuższy namysł, ale wszystkich łączyło jedno – wielka radość – ze wspólnej zabawy, aktywnego spędzania czasu, ze spotkań i nowych znajomości.

Barbara Wierzbowska – Lebiediew z Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów oraz dyrektor Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej Bajka w Suwałkach – Urszula Duda podczas uroczystego otwarcia turnieju wyraziły nadzieję, że spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń, zacieśnienia więzi, a także znakomitej zabawy. Tak się też stało – piąta edycja to już mały jubileusz. Z tej okazji warto przekazać słowa uznania twórcom imprezy – za pomysł, organizację oraz podziękować za uśmiechy i radość uczestników.

Leave a Reply