W sobotę, 23 czerwca trzech suwalczan – uczestników Suwalskiej Ligi Tenisowej – wybrało się do Węgorzewa na Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa 2018 w tenisie ziemnym. W kategorii OPEN rywalizowało 11 zawodników (Karol Szymański, Lukasz Nartowicz z Suwałk), natomiast w kategorii +50 (Adam Cąkała z Suwałk) – 8 osób z Warszawy, Ełku, Węgorzewa, Giżycka, Białegostoku i Suwałk.

W kategorii OPEN Łukasz Nartowicz zajął miejsca 7-8. Łukasz miał mało szczęścia w losowaniu, ponieważ w drugiej rundzie trafił na zeszłorocznego zwycięzcę, Roberta Laskowskiego. Bardzo wysokie – II miejsce – zajął Karol Szymański, który najpierw w półfinale zwyciężył z faworytem gospodarzy – Pawłem Kuną, a następnie walczył dzielnie w finale z klasowym zawodnikiem z Ełku – Jakubem Osowskim. Po długiej, wyrównanej walce mecz skończył się wynikiem 2:1 dla Jakuba. Karol swoją grą i postawą sportową sprawił wielką niespodziankę wszystkim uczestnikom.

W kategorii +50 bezkonkurencyjny okazał się suwalczanin Adam Cąkała, który wygrał wszystkie swoje mecze i zdobył I miejsce.

Trzeba zauważyć, że obie kategorie obsadzone były bardzo dobrymi zawodnikami z różnych regionów naszego kraju – do wygrania były wartościowe nagrody pieniężne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj