Dwa filmy – „Hycel” oraz „Nazywam się Julita” będzie można zobaczyć na najbliższym czerwcowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Kinochłon” w kinie Iskra, w Augustowie.

Łączy je forma, bo oba obrazy to filmy krótkometrażowe, ale nie tylko – i w jednym, i w drugim podziwiać możemy aktorskie kreacje Janusza Chabiora. Aktor urodził się w Legnicy, z tamtejszym teatrem na dłuższy czas związał swoje losy (najpierw był to Teatr Dramatyczny, potem – w 1999 roku – jego nazwę zmieniono na Teatr im. Heleny Modrzejewskiej). W 2006 roku aktor nawiązał współpracę z warszawskim Teatrem Rozmaitości.

Na swoim koncie ma kilkadziesiąt ról filmowych, w tym nagrodzoną i docenianą kreację w filmie Przemysława Wojcieszka „Made in Poland” – rolę Wiktora.

Aktora będzie można nie tylko podziwiać na ekranie – będzie on także gościem DKF-u „Kinochłon”, zatem fani jego talentu mogą liczyć na kontakt z ulubieńcem, okazję do zadania pytań, porozmawiania o dokonaniach i planach.

„Hycel” to komediodramat. Jego reżyserka – Daria Wołoszek – pokazuje nam perypetie Bru – w tej roli gość wieczoru, Janusz Chabior, który na życie zarabia oddając właścicielom ich ukochane psy, które wcześniej zostały przez niego samego skradzione. Ten doskonały patent na zdobywanie funduszy jednak w końcu zawodzi, gdyż jednego z ukradzionych psów nikt nie szuka…

Drugi obraz prezentowany na najbliższym spotkaniu DKF-u to „Nazywam się Julita”, dramat w reżyserii Filipa Dzierżawskiego, opowiadający o niełatwych relacjach między matką (którą kreuje Aleksandra Konieczna) osadzoną w więzieniu za podwójne zabójstwo, a jej córką (w tej roli Marta Ścisłowska), z którą matka nie chce się widzieć. Młoda kobieta wymyśla plan, jak dostać się do więzienia i skonfrontować swoje uczucia, opowiedzieć o swoich przeżyciach.

Widzów czeka zatem szeroka gama emocji oraz okazja niecodziennego spotkania. Na filmy i rozmowę z gościem DKF „Kinochłon” zaprasza 11 czerwca o godzinie 18.30. Bilety do nabycia na godzinę przed seansem w holu kina. Rezerwacje/informacje – pod numerem telefonu 87 643 36 59 lub 790 22 85 60.

Pokaz filmów „Hycel”, „Nazywam się Julita” w cyklu DKF Kinochłon w Augustowie: gość Janusz Chabior

Dodaj komentarz