W ubiegłym roku jedenaście firm i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą przy ul. Bakałarzewskiej podpisało z miastem Suwałki specjalne porozumienie, na mocy którego do ich firm zostanie wybudowana droga dojazdowa o nawierzchni asfaltowej wraz z kompletną infrastrukturą techniczną: kanalizacją i oświetleniem. Miasto Suwałki właśnie ogłosiło przetarg na tę inwestycję.

Podpisane porozumienie zakłada, że przedsiębiorcy na rzecz miasta przekażą w formie darowizny potrzebne do budowy drogi grunty będące ich własnością. Szacunkowa wartość wszystkich nieruchomości to ok 180 tys. zł. Ponadto wpłacą na rzecz Miasta Suwałki 150 tys. zł. Środki te mają zostać przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z budową drogi. Szacunkowa jej wartość określona została na 330 tys. zł.

– W mojej ocenie to porozumienie to bardzo dobra inicjatywa godna do naśladowania. Cieszę się, że suwalscy przedsiębiorcy potrafią wyjść z taką inicjatywą. Partycypacja w kosztach przebudowy tej jezdni ze strony przedsiębiorców pozwala na rozpoczęcie tej inwestycji – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

W ramach inwestycji powstanie droga dojazdowa do firm prostopadła do ul. Bakałarzewskiej. Będzie miała nawierzchnię asfaltową, kanalizację deszczową i oświetlenie. Do każdej z firm zostanie wykonany wjazd oraz wykonane będą trawniki.

Oferty w przetargu można składać do 3 lipca. Inwestycja ma zostać wykonana do 23 listopada 2018 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj