W sobotę, 9 czerwca czworo kolarzy Klubu Rowerowego MTB Suwałki wzięło udział w zawodach cyklu Mała Liga XC, które odbyły się w podwarszawskiej Wólce Mlądzkiej. Dzień później troje członków naszego klubu wybrało zawody w stylu XC. Anna Pietkiewicz, Krzysztof Żebrowski i Jakub Budziński wystartowali w zawodach Cross Country Góra Zamkowa w Bartoszycach.

Źródło: MTB Suwałki

Typowa techniczna, aczkolwiek szybka trasa XC o długości około 3,5 km przygotowana w Wólce przez organizatora była areną zmagań kolarzy. Zawody przeprowadzone na rundach, Anna Pietkiewicz i Jakub Budziński przejechali 4 rundy, a Krzysztof Żebrowski i Jakub Jeromin 6 okrążeń. Wszyscy szczęśliwie ukończyli wyścig z dobrymi rezultatami. Anna Pietkiewicz była 2 w kategorii Ladies, Jakub Budziński – 1 w kategorii Junior Młodszy, Krzysztof Żebrowski – 4 w kategorii Elita, a Jakub Jeromin – 4 w kategorii Junior.

W niedzielę, 10 czerwca troje członków klubu MTB Suwałki wybrało zawody w stylu XC. Anna Pietkiewicz, Krzysztof Żebrowski i Jakub Budziński wystartowali w zawodach Cross Country Góra Zamkowa w Bartoszycach. Trasa miała długość około 2 km i poprowadzona była w centrum miasta nad rzeką Łyną. W Bartoszycach Anna Pietkiewicz po zaciętej walce i bezbłędnej jeździe zajęła 1 miejsce wśród Pań, a Krzysztof Żebrowski zdobył 4 miejsce w kategorii Elita, zaś Jakub Budziński – 2 miejsce w kategorii Junior Młodszy.

Więcej informacji na stronie MTB Suwałki.