W niedzielę, 24 czerwca od godz. 17.30 w Hotelu Loft 1898 odbywać się będzie aukcja prac malarskich. Artyści, których prace zostaną wystawione na sprzedaż to m.in.: Karina Sosnowska, Marta Taraszkiewicz, Andrzej Zujewicz, Olga Wielogórska, Wiesław Szumiński, Jerzy Malinowski.

Aukcję prac 12 suwalskich plastyków przeprowadzi Andrzej Łukowski w dniu Pikniku Kawaleryjskiego, czyli 24 czerwca w Hotelu Loft 1898 o godz. 17.30. Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno–Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą”, pragnie zaprezentować jak najszerszemu gronu suwalczan ważny dorobek artystyczny malarzy i grafików z różnych pokoleń. Jest to również okazja, by wzbogacić swe zbiory lub je zapoczątkować.

W dobie wszechwładnej komercji prawdziwa sztuka – ta płynąca z serca i utytułowana dyplomami znakomitych uczelni przegrywa często z blichtrem, modą czy użytkowością. Artyści tworzą w odosobnieniu i często próbują na własną rękę zaistnieć z różnym rezultatem. Niewielu dotąd artystów z Suwalszczyzny „wypłynęło” na szerokie wody. Nie tylko świat czy kraj, ale my – mieszkańcy Suwałk i Suwalszczyzny – nie znamy wielu zdolnych naszych artystów. Wspólne prezentacje, takie jak obecna wystawa przedaukcyjna czy też organizowane wystawy w ramach Suwalskiego Salonu Sztuki, sprzyjają integracji środowiska, podkreśleniu przynależności do wspólnoty.  (…) Bogaty przekrój prezentowanych na aukcji prac – od realistycznych pejzaży, scen figuralnych, kompozycji wizyjnych, wręcz surrealistycznych, po ekspresyjne abstrakcje i minimalistyczne stonowane rozważania formalne – jest gwarancją, że każdy oglądający znajdzie dla siebie oryginalne dzieło zgodne z osobistymi preferencjami. Sztukę się tworzy nie tylko dla własnej autorskiej satysfakcji, lecz także – co jest bardzo ważne – dla odbiorcy, aby rozbudzić w nim określone emocje, aby przeżył oczarowanie, a określone doznania estetyczne utrwalone zostały głęboko w jego pamięci. (…) Przewodniczący Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą”, Henryk Kudela

Aukcja Sztuki „Impresje Suwalskie” w Hotelu Loft 1898 w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj