Kolejny przetarg na Trasę Wschodnią

Remont ul. Świerkowej
Ilustr. www.freedigitalphotos.net

Miasto Suwałki – po zerwaniu umowy z firmą Pribex-Export z Warszawy, która budowała dwa odcinki dróg tworzących tzw. „Trasę Wschodnią” – we wtorek, 12 czerwca ogłosiło przetarg na budowę drogi łączącej ulice Pułaskiego i Północną (ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego). Firmy swoje oferty mogą składać do 20 lipca.

Miasto Suwałki odstąpiło również od umowy na realizację drugiej inwestycji realizowanej przez tą samą firmę tj. budowę drogi łączącej ulice Sejneńską i Utrata (ul. 100-lecia Niepodległości) z nowym mostem nad Czarną Hańczą i tunelem pod torami kolejowymi. Przetarg na tę budowę zostanie ogłoszony za kilka dni.

Wraz z odstąpieniem od umowy władze Suwałk wystąpiły do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego z wnioskiem o wydłużenie rozliczenia dotacji z Unii Europejskiej, które samorząd pozyskał na realizację tych dróg. W przypadku tych dwóch odcinków chodzi o kwotę w wysokości około 25 milionów złotych. Urząd Marszałkowski przychylił się do tego wniosku i wydłużył termin aż do końca sierpnia 2019 roku. Oznacza to, że Miasto Suwałki nie straci unijnej dotacji na budowę.

Ostateczny termin zakończenia obu inwestycji ulegnie znacznemu wydłużeniu. Nowi wykonawcy będą musieli wykonać zadania do końca czerwca 2019 r.

Bez zmian pozostaje natomiast termin zakończenia budowy pozostałych odcinków powstających w ramach tzw. “Trasy Wschodniej”. Modernizacja ulicy Sejneńskiej oraz przebicie ulicy Leśnej do ulicy Utrata zakończą się jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz