Zdrowe, proste zęby to wizytówka każdego człowieka. W wielu firmach, gdzie ma miejsce kontakt z klientem, bardzo ważny jest estetyczny wygląd i zwraca się coraz częściej na to uwagę. Poza tym człowiek, który ma zadbane żeby, częściej się uśmiecha i jest pewniejszy siebie, co jak wiadomo w kontaktach międzyludzkich, jest bardzo ważną sprawą.

Wiele osób decyduje się na zakładanie aparatów ortodontycznych. Ostatnio modne stały się aparaty samoligaturujace, które mają takie samo działanie, jak te tradycyjne, ale zakłada się je od strony wewnętrznej zębów. Dzięki temu są dyskretniejsze i nie powodują dyskomfortu u osoby go noszącej. Obok aparatów są jeszcze dostępne szyny przeźroczyste tzw. Clear Aligner, które wpływają na prawidłowe ułożenie zębów i leczenie wad zgryzu. Jest to metoda innowacyjna, która zyskuje coraz większą ilość zadowolonych zwolenników. Szczególnie wśród osób dorosłych.

Czym się charakteryzują szyny Clear Aligner?

Przede wszystkim są bardzo estetyczne – nie widać ich i nie powodują żadnego dyskomfortu. Co ważne, można je zdejmować, spokojnie jeść i myć zęby – żadnych drutów i śrub założonych na stałe. Przeźroczyste nakładki prostujące z powodzeniem zastępują modne aparaty ortodontyczne, a efekty stosowania są satysfakcjonujące. Przygotowywane są metodą termoformowania przy użyciu analizy cyfrowej. Noszenie tych nakładek jest bezbolesne i bezinwazyjne.

Jak wygląda leczenie?

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak dokładnie wygląda cały proces leczenie, zerknij na jedną ze stron ortopedycznych, gdzie wszystko jest fachowo przedstawione, np. taką www.orto-magic.eu. Zawsze możesz zadzwonić na podany numer kontaktowy lub po prostu przejść do odpowiedniej placówki, aby uzyskać konkretne informacje. Generalnie na pierwszej wizycie zostanie oceniona przez lekarza możliwość założenia takiej szyny, pobrany zostanie też wycisk. Oprócz tego konieczne będzie wykonanie analizy komputerowej oraz diagnostyki. Efektem finalnym będzie sporządzenie nakładki indywidualnie dla konkretnego pacjenta.

Na kolejne etapy leczenia lekarz będzie wykonywał kolejne nakładki, monitorując każdorazowo stan uzębienia. Często wystarczy zaledwie pół roku, aby zgryz został prawidłowo ustawiony i można było cieszyć się pięknym uśmiechem. Po tym czasie konieczne jest leczenie retencyjne, czyli stabilizacja dotychczasowych efektów, co trwa od 12 miesięcy do 3 lat.

Trzeba jednak pamiętać, że uzyskane efekty są odzwierciedleniem częstotliwości zakładania nakładek na żeby przez pacjenta.

Dodaj komentarz