Suwalski Ośrodek Kultury serdecznie poleca czerwcowy koncert kończący 11. sezon artystyczny Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Usłyszymy największe hity muzyki filmowej oraz klasyczne utwory Astora Piazzolli i Richarda Galliano. Z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza, wystąpi gość specjalny, wirtuoz akordeonu i bandoneonu, pochodzący z Suwałk Rafał Grząka.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 17 czerwca 2018 r. o godz. 19.00 w Sali im. A. Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury. W programie największe przeboje muzyki filmowej: tematy z „Ojca Chrzestnego”, Sunrise Sunset”, „Love Story”, „Różowej Pantery” oraz klasyczne „Libertnago”, „Oblivion”, „Adios Nonino”, Astora Piazzolli i „Opale Concerto” Richarda Galliano.

Rafał Grząka jest laureatem ponad 35 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Jego zespół KlezmaFour otrzymał prestiżową nagrodę City Winery of New York podczas International Jewish Music Festival w Amsterdamie (2010). Od lat uczestniczy w życiu artystycznym i organizacyjnym Stowarzyszenia Akordeonistów Polskich. Udziela się jako muzyk sesyjny w Polskim Radiu i Telewizji. Koncertował w USA, Canadzie, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Chinach, Włoszech, Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Białorusi, Rosji, Litwie, Łotwie, Turcji, Arabii Saudyjskiej, Bułgarii.

W maju 2014 roku ukazała się płyta jednego z jego projektów, kwartetu Cup of Time,  Cup of Time plays Namysłowski z gościnnym udziałem Zbigniewa Namysłowskiego. Album został wybrany płytą roku w kategorii jazz przez magazyn HiFi i muzyka. 10 sierpnia 2016 roku odbyła się premiera koncertowa jego najnowszej płyty Rafał Grząka/Atom String Quartet – Atom Accordion Quintet. Album doczekał się nominacji do nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2016 w kategorii muzyka współczesna.

W naszym konkursie czytelnicy portalu mogą wygrać 2 pojedyncze bilety na ten koncert. Wystarczy, że do 10 czerwca do godz. 20.00 wyślą do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Z jakim wykonawcą Suwalska Orkiestra Kameralna wystąpiła w ostatnich latach w koncercie muzyki filmowej (podaj przynajmniej 3 nazwy zespołów/nazwiska artystów)? Zwycięzców wylosujemy. Ich nazwiska zostaną opublikowane na naszej stronie. Bilety wygrały: Małgorzata Czerucka i Iwona Jodzis.

Koncert muzyki filmowej w wykonaniu Rafała Grząki w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj