Zorganizowana grupa osób ewidentnie na coś czeka na przystanku przy ulicy Grunwaldzkiej w Suwałkach. Gdy wybija godzina 18:00, na przystanek wjeżdża niecodzienny autobus, cały oklejony plakatami z kilkoma osobami w środku. Z bliska widać napisy Krav Maga, ktoś wystawia potykacz z informacją – „Uwaga trening KRAV MAGA zachowaj ostrożność”. Wysiadają instruktorzy oraz parę osób.

W takich okolicznościach rozpoczął się w ostatni piątek, 15 czerwca ekstramalny trening krav maga w autobusie.

To kolejna z form zwiększania realizmu treningowego suwalskiej i oleckiej sekcji Krav Maga na co dzień prowadzonych przez braci Gajewskich. Dotychczas takie zajęcia odbywały się w parku czy też barze, teraz przyszedł czas na autobus. Zbliża się sezon wakacyjny i coraz więcej osób będzie wyruszać w drogę. – Celem tych zajęć było zwiększenie czujności u osób przemieszczających się środkami komunikacji. Naświetlenie sytuacji, które mogą wystąpić w czasie przejazdu chociażby na plażę. Szkoleni bronili się przed napastnikiem, który atakuje uderzeniami, duszeniami oraz grupą próbującą dokonać siłowego wyprowadzenia z pojazdu czy porwania. Kraverzy z Suwałk i Olecka nauczyli się również, jak wykorzystać elementy autobusu do obrony siebie oraz innych osób, a przede wszystkim – jak wychodzić z kontrą i przejmować inicjatywę – tłumaczy Andrzej Gajewski, instruktor krav maga.

Trening został podzielony na 2 etapy. Pierwszy obejmował trening stacjonarny oraz trening w czasie jazdy. Ta część wymagała ogromnego skupienia od szkolonych, ponieważ nie byli oni uprzedzeni o hamowaniu czy przyśpieszaniu pojazdu. Autobus wykonywał trasę przejazdu tak, jak ma to miejsce w czasie normalnej jazdy, natomiast pasażerowie musieli szybko i zdecydowanie reagować na zaistniałe sytuacje.

Szkolenie przeprowadził gość specjalny ekspert krav maga Tomasz Dembiński, który wręczając dyplomy ukończenia szkolenia, życzył powodzenia w nadchodzącym egzaminie.

Fot. Krav maga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj