O trzech filarach Planu dla wsi: ochronie, wsparciu i rozwoju mówił w poniedziałek, 23 lipca w swoim suwalskim biurze poselskim Jarosław Zieliński. Jednym z pomysłów, które mają pomóc rolnikom, są kontrakty w poszczególnych okresach roku, umożliwiające przewidywalność cen odbioru i skupu produktów rolnych.

Plan dla wsi skierowany jest do wszystkich rolników – bez względu na wielkość ich gospodarstw. Program ten zakłada również zwiększenie możliwości sprzedaży detalicznej płodów rolnych na lokalnych rynkach – nie tylko w sklepach, ale jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki – nawet na stacjach benzynowych, a także – docelowo – zwiększenie limitów sprzedaży produktów rolnych do 40 tys. zł bez konieczności płacenia podatku. Powstanie też Narodowy Holding Spożywczy, nastąpi zwiększenie dofinansowania do paliwa rolniczego, zostanie wdrożony program poprawy żyzności gleb.

Jarosław Zieliński, PiS:

 

3 KOMENTARZE

  1. Powiedzcie mi tylko jedno – czy chcielibyście żeby w Suwałkach nastąpił taki skok na stołki jaki nastąpił w całej Polsce?

  2. Gersdorf jest nie tylko Pierwszą Prezes SN, ale także ostatnią, przynajmniej na jakiś czas. Pomazaniec Dudy będzie tak miał się do prezesa, jak bon towarowy banku PKO do dolara amerykańskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj