Wyjątkowy recital, subtelny i liryczny. Teksty Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Nuli Stankiewicz, muzyka w klimatycznych aranżacjach Janusza Strobla już w niedzielę, 22 lipca o godz. 19.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury. 

Nula Stankiewicz i Janusz Strobel stworzyli recital o dość przewrotnym tytule: „Byle nie o miłości”. Koncert wyjątkowy, bo choć Poetki nie ma z nami już od 20 lat, słuchacz ma wrażenie, że ona TU jest. Że prowadzi swój własny koncert, że nigdy od nas nie odeszła. A to wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z Agnieszką Osiecką, które są wyświetlane pomiędzy utworami. Filmiki te zostały wybrane z niezwykłą precyzją i wstawione dokładnie tam, gdzie być powinny. Budują niesamowity klimat koncertu i są łącznikiem pomiędzy piosenkami, tymi znanymi, ale odmienionymi poprzez aranżacje, jak i tymi, które są prawie nieznane, bo zostały znalezione przez Janusza Strobla w zakamarkach radiowych archiwów.

To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje Poetki, ale także dla tych, którzy są ciekawi nowych, jazzowych interpretacji, nierzadko zaskakujących (przearanżowana Małgośka sprawia, że publiczność po jej wysłuchaniu nagradza wykonawców owacjami na stojąco). Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. I Agnieszka Osiecka obecna w słowie, w muzyce, w obrazie i na fotografii. To więcej niż koncert.

Każdy, kto choć raz zetknął się z Nulą Stankiewicz wie, że jej znakiem rozpoznawczym jest łączenie poezji oraz jazzu. Liryzm i poetyckość, która w przypadku Nuli nie ma nic wspólnego z patetycznością, wspaniale współgra z muzyką tego rodzaju. Nula mówi o sobie: „Nie, nie jestem piosenkarką jazzową”, ale zawsze zaprasza do współpracy wybitnych przedstawicieli tego gatunku. Dotychczas współpracowała Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Robertem Majewskim i wieloma innymi. Artystka od kilkunastu lat na stałe współpracuje z Januszem Stroblem. Tworzą niesamowity duet: Ona – subtelna, klimatyczna, śpiewająca piękną barwą, znakomicie przekazująca sens śpiewanych utworów; On – wirtuoz gitary, komponujący piosenki, które tworzą katalog standardów polskiej klasyki gatunku.

Koncert realizowany pod patronatem Fundacji OKULARNICY im. Agnieszki Osieckiej oraz Radia RDC. W trakcie koncertu będą wyświetlane materiały archiwalne dotyczące życia i twórczości Agnieszki Osieckiej. 

W październiku 2017 ukazała się płyta „Byle nie o miłości” zawierająca piosenki, które usłyszymy podczas koncertu (wyd. AGORA): Uciekaj moje serce (muz. Seweryn Krajewski), Byle nie o miłości (muz. Adam Sławiński), Nikomu nie żal pięknych kobiet (muz. Andrzej Kurylewicz), Na brzozowej korze (muz. Maciej Małecki), Luna srebrnooka (muz. Seweryn Krajewski), Szpetni czterdziestoletni (muz. Seweryn Krajewski), Co to za czas(muz. Janusz Bogacki), Ach, panie, panowie (muz. Bułat Okudżawa), Na strychu w Łomiankach (muz. Włodzimierz Nahorny), Oczy tej małej (muz. Zygmunt Konieczny), Pytam zimowych gwiazd (muz. Włodzimierz Nahorny), Stukot w głowie (muz. Janusz Strobel), Małgośka (muz. Katarzyna Gaertner), Życie nie stawia pytań (muz. Seweryn Krajewski), Ja nie chcę spać (muz. Krzysztof Komeda).

Aby wygrać 2 pojedyncze bilety na ten koncert, wystarczy do 15 lipca do godz. 20.00 wysłać do nas (redakcja@niebywalesuwalki.pl) odpowiedź na pytanie: Jaki tytuł nosił projekt Anny Stankiewicz, skierowany do dzieci i młodzieży, który artystka zrealizowała dzięki stypendium prezydenta Suwałk? Nazwiska wylosowanych zwycięzców opublikujemy na naszej stronie.

Bilety wygrali: Tomasz Odojewski i Stanisław Brzozowski.

Byle nie o miłości. Piosenki Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Nuli Stankiewicz w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj