Oficjalna prezentacja kandydata na prezydenta Suwałk – Mariusza Szmidta odbyła się w środę, 11 lipca w Hotelu Loft 1898 w Suwałkach. Szmidt startuje w barwach Koalicji Obywatelskiej stworzonej przez .Nowoczesną i Platformę Obywatelską.

W trakcie Konwencji Samorządowej Koalicji Obywatelskiej poparcia 33-letniemu kandydatowi udzielili m.in. przewodnicząca .Nowoczesnej – Katarzyna Lubnauer oraz przewodniczący Platformy Obywatelskiej – Grzegorz Schetyna.

Mariusz Szmidt jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu w Białymstoku posiada otwarty przewód doktorski. Przez 8 lat był związany z Parkiem Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach. Obecnie jest dyrektorem Funduszu Pożyczkowego i Poręczeniowego Agencji Rozwoju Regionalnego „Ares” w Suwałkach. Zasiada w Radzie Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Paliatywnej i Radzie Programowej Polskiego Radia Białystok.

Jak powiedział w rozmowie z naszym portalem – chciałby, aby Suwałki stały się „miastem bardziej europejskim, w którym liczy się człowiek, styl życia i wygoda”. Mariusz Szmidt nie chciał oceniać rządów urzędującego prezydenta miasta, powiedział, że to zadanie wyborców.

Mówi Mariusz Szmidt, kandydat na prezydenta Suwałk:

Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca .Nowoczesnej:

Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej:

Robert Tyszkiewicz, przewodniczący regionu, PO:

Krzysztof Truskolaski, przewodniczący regionu,.Nowoczesna:

Fot. Niebywałe Suwałki

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj