Trwa przebudowa pomieszczeń w PWSZ w Suwałkach, które za kilka miesięcy staną się miejscem wyjątkowym, w pełni odwzorowującym warunki i pracę na szpitalnym oddziale.

Pojawią się tam inteligentne i innowacyjne fantomy symulujące choroby, nowe świetnie wyposażone sale i sprzęt medyczny najwyższej jakości. Zajęcia studentów, czyli symulowane zdarzenia będą nagrywane i szczegółowo omawiane, a praca na fantomach, które oddychają, kaszlą, a nawet mrugają oczami, dobrze odwzorowuje realne sytuacje i świetnie przygotowuje do wykonywania przyszłego zawodu.

Realizacja przedsięwzięcia możliwa jest dzięki unijnemu projektowi (z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój), który zakłada – oprócz zakupu sprzętu – m.in.: przeszkolenie kadry i stworzenie gotowych scenariuszy zajęć. Całkowita wartość projektu wynosi niemal 2,5 mln złotych, a dofinansowanie – 100%. Uczelnia we własnym zakresie musi natomiast dostosować pomieszczenia – pierwsze prace już trwają.

Zajęcia w Centrum Symulacji Medycznej będą prowadzone od nowego roku akademickiego. W Centrum mają być też organizowane egzaminy kliniczne OSCE (standaryzowana ocena umiejętności w warunkach symulowanych). Innowacyjne kształcenie poprzez symulację zdarzeń staje się już standardem na uczelniach medycznych.

Fot. PWSZ w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj