Już za tydzień, 13 lipca w Centrum Sztuki Współczesnej – Galerii Andrzeja Strumiłły i w Cinema Lumiere w Suwałkach wydarzenie artystyczne łączące kilka obszarów twórczych – benefis Jerzego Skolimowskiego z malarstwem, filmem. muzyką i rozmową.

Centrum Sztuki Współczesnej – Galeria Andrzeja Strumiłły, ul. Kościuszki 45 od godz. 17.00 zaprasza na wernisaż prac malarskich znanego reżysera oraz spotkanie z ich autorem. Kolejny punkt programu odbędzie się już w Cinema Lumiere (godz. 19.00) , gdzie rozmowę z reżyserem poprowadzi dziennikarz i krytyk filmowy pochodzący z Suwałk, Artur Cichmiński, gościem wieczoru będzie też dobrze znany publiczności – Tomasz Organek. Wieczór zakończy projekcja filmu w reżyserii Jerzego Skolimowskiego „Essential Killing” (wstęp na imprezę jest bezpłatny, do udziału w wieczorze kinowym obowiązują wejściówki, które można odebrać w kasie Cinema Lumiere w Suwałkach od 2 lipca 2018).

Na suwalski benefis Jerzego Skolimowskiego zaprasza Izabela Muszczynko, kierownik Centrum Sztuki Współczesnej – Galerii Andrzeja Strumiłły w Suwałkach:

Źródło: Materiały promocyjne CSW w Suwałkach.

Jerzy Skolimowski urodził się 5 maja 1938 roku w Łodzi. Do gimnazjum uczęszczał w czeskich Podiebradach wraz z Milosem Formanem, Vaclavem Havlem i Ivanem Passerem. W 1959 roku ukończył etnografię na Uniwersytecie Warszawskim, a cztery lata później – studia na Wydziale Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. W 2018 roku artysta otrzyma Platynowe Lwy za całokształt twórczości. Wyróżnienie przyznawane przez Komitet Organizacyjny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zostanie wręczone 22 września podczas gali finałowej festiwalu. Jerzy Skolimowski jest także cenionym malarzem. Pierwszą indywidualną wystawę miał ponad 20 lat temu w Turynie. Swoje prace prezentował ponadto m.in. w: Los Angeles, Toronto, Paryżu, Berlinie, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. W 2001 roku brał udział w Biennale Sztuki w Wenecji. Na wystawie w Centrum Sztuki Współczesnej & Galerii A. Strumiłły w Suwałkach zaprezentowane zostaną wielkoformatowe grafiki z różnych okresów twórczości artysty oraz wybrane obrazy. Wystawa eksponowana będzie do końca sierpnia 2018 roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj