Do 3 sierpnia w  Visus Optyk Centrum Dobrego Widzenia można zapisać dziecko na bezpłatne badania wzroku. W ciągu ostatnich 4 lat udział w badaniach wzięło niemal 700 dzieci z Suwałk i okolic.

Jak przekonuje Barbara Pakuła, optometrystka i pomysłodawczyni akcji – dla wielu z nich było to pierwsze w życiu pełne badanie wzroku. Akcja skierowana jest do dzieci w wieku od 8 do 16 lat. Badania są całkowicie bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona (obowiązuje rejestracja: 515 322 142).

Badania obejmują: sprawdzenie ostrości widzenia do dali i bliży (obu- i jednoocznie), korekcję ewentualnej wady wzroku (krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm), sprawdzenie widzenia obuocznego dzieci, w tym wykluczenie lub potwierdzenie posiadania przez dziecko zeza, niedowidzenia.

W poprzedniej, szóstej edycji akcji, przebadano niemal 70 dzieci. Spośród 68 dzieci 39 nie posiadało żadnej wady wzroku. Pozostałe dzieci (29 osoby) posiadały wady wzroku lub inne zaburzenia (18 z nich było już wcześniej korygowane i przyszło na badanie w okularach, 11 dzieci nie nosiło okularów).

Leave a Reply