Dwunasty sezon artystyczny Suwalskiej Orkiestry Kameralnej zainauguruje w piątek, 7 września o godz. 19:00 pianista Paweł Kowalski, który zaprezentuje publiczności kompozycje Fryderyka Chopina.

Muzyka Fryderyka Chopina wypełni melomanom i wielbicielom dobrej muzyki wieczór inauguracyjny 12. sezonu artystycznego suwalskiej orkiestry. W wykonaniu Pawła Kowalskiego na fortepianie i Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza usłyszymy między innymi II koncert fortepianowy f-moll op. 21.

Paweł Kowalski jest jednym z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków, w którego repertuarze koncertowym znajduje się ponad czterdzieści utworów na fortepian i orkiestrę od Mozarta i Chopina, do Panufnika, Kilara i Góreckiego. Artysta prezentuje podczas swoich recitali i koncertów również muzykę kameralną, filmową i jazz.

Na zdj. Paweł Kowalski, źródło: oficjalna strona pianisty

Kowalski studiował w Kolonii, w Warszawie oraz w Vancouver – dzięki stypendium Witolda Lutosławskiego. Pianista występił we wszystkich polskich filharmoniach oraz w Salle Pleyel w Paryżu, Konzerthaus w Berlinie, Tonhalle w Zurychu, Konserwatorium Królewskim w Brukseli, Conservatori Superior w Palma de Mallorca, Auditorio Mozart w Saragossie, Palau de la Musica w Walencji, Estonia Concert Hall w Tallinie, Narodowej Sali Koncertowej im. Bartoka w Budapeszcie, Filharmonii George Enescu w Bukareszcie, Casa de la Cultura w Buenos Aires oraz z Orquesta Sinfonica de Chile w Santiago; brał udział w festiwalach: BBC Polish Season w Londynie, Europalia International Arts Festival w Brukseli, Klavierfestival Ruhr, Carinthischer Sommer, Festiwal Wiosenny w Budapeszcie, Concentus Moravie, w Międzynarodowych Festiwalach Chopinowskich w Warszawie, Dusznikach Zdroju, Antoninie, Mariańskich Łaźniach i Gaming, Festiwalach Mozartowskich w Warszawie i Gdańsku, Warszawska Jesień, Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Muzyczny Festiwal w Łańcucie, Bydgoski Festiwal Muzyczny, Kwartet Śląski i Jego Goście i innych.

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na ten koncert. Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Co lubi robić Paweł Kowalski w wolnym czasie? Odpowiedzi na to pytanie prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl do 4 września do godz. 20.00. Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrały: Katarzyna Michaluk i Marzena Łaskowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj