Sejny to jedyne polskie miasto, które znalazło się na trasie koncertowej fińskiej grupy Samoaja. Formacja grająca indie folk wystąpi w Ośrodku Kultury w Sejnach w czwartek, 16 sierpnia o godz. 20.00.

Samoaja to zespół założony jesienią 2014 roku jako solowy projekt wokalisty i autora tekstów Viktoria Pesonena. W tamtym czasie został też nagrany debiutancki album ”Them Birds”. Na wiosnę dołączyli Vesa (pianino) i Pentti (gitara elektryczna).

Zespół jako trio zagrał kilka koncertów, zanim dołączył do nich jesienią 2015 roku kolejny muzyk – Onni (perkusja). Ich drugi album ”& The Depressed” był nagrany wraz z singlem i teledyskiem ”Rebels From The Womb” latem 2016.

Chwilę później dołączył piąty członek zespołu Samppa (bass). Od 2014 roku zespół kilka razy pojawił się w fińskich mediach i zagrał ponad 70 koncertów w Finlandii, Szwecji i Wielkiej Brytanii, z czego większość w dwóch ostatnich latach, w pełnym – pięcioosobowym składzie, w którym nagrał ostatni album ”Landscapes” w listopadzie 2017.

W grudniu 2017 Vesa opuścił zespół i zastąpił go Arttu Mäkinen (klawisze). Od tamtej pory zespół odbył dwie trasy koncertowe z udziałem brytyjskich songwriterów: Joe’a McCorristona i Mike’a Westa.

Członkowie grupy tak mówią o swojej muzyce: Radość z grania zawsze była jednym z naszych głównych priorytetów. Ciągle się rozwijamy i chcemy to podtrzymywać, o ile wydaje się to naturalne. Chcemy, aby nasze piosenki miały głębszy aspekt niż zwykłe codzienne tematy. Chcemy pozostawić ślad w sercach ludzi, śpiewać o rzeczach, które są poza życiem i śmiercią.

W trakcie trasy koncertowej zespół wystąpi również w Rydze, kilku czeskich miastach, a także odwiedzi Niemcy i Holandię.

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na koncert zespołu SAMOAJA w Sejnach. Wystarczy wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Gdzie Samoaja szuka swoich muzycznych inspiracji? Zwycięzców wylosujemy (ich nazwiska zostaną opublikowane na naszej stronie). Bilety wygrali: Antek Łoziński i Anna Buda.

Koncert zespołu Samoaja w Ośrodku Kultury w Sejnach

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj