– Nie chciałbym spocząć na laurach. Jest wiele do zrobienia, a ja mam czas i energię, które chciałbym wykorzystać do zrealizowania mojego programu – przekonywał na dzisiejszej (19 września) konferencji prasowej w Hotelu Loft 1898 prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, który zamierza ubiegać się o reelekcję.

Czesław Renkiewicz jest bezpartyjnym kandydatem na urząd prezydenta Suwałk, startującym z KWW „Łączą nas Suwałki – Czesław Renkiewicz” i z hasłem: „Bądźmy razem – zróbmy więcej”. Urzędujący prezydent podczas konferencji prasowej podsumował ostatnie dwie kadencje i zapowiedział omówienie szczegółów programu w czasie konwencji zaplanowanej na czwartek, 20 września o godz. 18.00 w auli PWSZ w Suwałkach.

Prezydent nie oceniał swoich działań, powiedział, że taką ocenę już za miesiąc wystawią mu przy urnach wyborczych mieszkańcy miasta. – Cztery lata temu obiecaliśmy z moją drużyną, że wykonamy 120 zadań zapisanych w programie wyborczym. Zrealizowaliśmy 110 zadań, 10 jest w trakcie realizacji – podsumował Renkiewicz.

Nowy program na lata 2018 – 2023 to pewnego rodzaju „Kontrakt dla mieszkańców Suwałk”, w myśl którego Czesław Renkiewicz deklaruje utworzenie kolejnych 200 miejsc w żłobkach, a także uruchomienie programu bonów opiekuńczych w wysokości 300 zł na dziecko dla pracujących rodziców, którzy z braku miejsc w miejskich placówkach musieli wysłać malucha do prywatnego żłobka lub klubu dziecięcego.

Kandydat zapowiada kontynuację programu budownictwa społecznego, chce skupić się na potrzebach seniorów i niepełnosprawnych. Planuje wdrożenie pomysłów z ankiety, którą niedawno wypełnili suwalczanie – w zakresie tworzenie w mieście nowych terenów zielonych, organizacji wydarzeń na Osiedlu Północ, zwiększenia nakładów finansowych na imprezy sportowe, a także włączenia mieszkańców w zarządzanie miastem poprzez przekazanie większej liczby zadań do realizacji lokalnym NGO-som.

Ważnym punktem programu Renkiewicza jest też rozwój przedsiębiorczości i inwestycji w Suwałkach poprzez wzmocnienie współpracy partnerskiej na linii samorząd – deweloperzy, inwestorzy, sieci handlowe. W programie kandydata „Łączą nas Suwałki” znalazły się też zapowiedzi dotyczące realizacji ponad 20 zadań inwestycyjnych, w tym zintegrowanego dworca kolejowego, sal lekcyjnych i boiska przy SP nr 4.

Mówi Czesław Renkiewicz, ubiegający się o reelekcję prezydent Suwałk:

Fot. Niebywałe Suwałki

Leave a Reply