Reklama

Będzie kilka wariantów drogi S16 na odcinku Ełk (S61) – Knyszyn (S19)?

Data:

- Reklama -

W sierpniu pisaliśmy o interpelacji posłanki PO, Bożeny Kamińskiej w sprawie budowy drogi S16 na odcinku Ełk (S61) – Knyszyn (S19) w wariancie szczególnie niekorzystnym dla naszego miasta. Z otrzymanej odpowiedzi wynika, że rząd planuje przygotowanie kilku wariantów przebiegu trasy i ich analizę, a także przeprowadzenie akcji informacyjnej i konsultacji społecznych.

Zadanie dotyczące drogi ekspresowej S16 Ełk – Knyszyn znajduje się na bardzo wczesnym etapie procesu przygotowawczego. Obecnie prowadzone są działania, których celem jest zlecenie wykonania studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia. Celem opracowania STEŚ będzie dostarczenie wszelkich informacji koniecznych do wyboru optymalnego wariantu trasy. Opracowanych zostanie kilka wariantów przebiegu trasy, które następnie zostaną poddane analizie pod kątem wysokości nakładów, czasu realizacji, uwarunkowań lokalnych, ochrony przyrody i zabytków. Na etapie procesu przygotowawczego zostanie również przeprowadzona szeroko zakrojona akcja informacyjna, w ramach której zainteresowane podmioty, zarówno jednostki samorządu terytorialnego jak i osoby prywatne będą mogły zgłosić swoje uwagi, wnioski i postulaty co do realizacji zadania. Również na etapie postępowania administracyjnego w przedmiocie określenia środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia, organ prowadzący postępowanie przeprowadzi konsultacje społeczne.

Odnosząc się do kwestii realizacji połączenia Białystok – Korycin – Augustów uprzejmie informuję, że w chwili obecnej realizowany jest Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Określa on priorytety inwestycyjne w zakresie rozbudowy infrastruktury dróg krajowych, które miałyby zostać zrealizowane do 2025 r. W Programie ujmowane są zadania polegające na budowie nowych odcinków dróg, w tym w szczególności tych o najwyższych standardach, czyli autostrad i dróg ekspresowych oraz zadania, których efektem jest likwidacja tzw. wąskich gardeł, czyli budowa obwodnic miejscowości w ciągach dróg krajowych.

Fragment odpowiedzi z Ministerstwa Infrastruktury (Andrzej Bittel, Podsekretarz Stanu). Treść całego pisma poniżej.

Posłanka domaga się konsultacji społecznych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Koalicja dla Suwałk również ma kandydata na prezydenta miasta. To Paweł Cichucki

Lista chętnych do fotela "lidera samorządu" w Suwałkach robi...

Koalicja dla Suwałk: Bożena Kamińska kandydatką do Rady Miejskiej

Do wyborów samorządowych pozostało 45 dni. Kolejny komitet -...

Postępowanie dotyczące byłej posłanki PO, Bożeny Kamińskiej umorzone

Publikujemy oświadczenie, jakie Bożena Kamińska przesłała do naszej redakcji....

Samorządowcy wspólnie apelowali o „ekspresówkę”

Droga krajowa nr 8 - pomiędzy Augustowem i Białymstokiem...