Spółka „CAL” to firma rodzinna z Suwałk. Aktualnie zatrudnia ponad 100 osób i jest liderem produkcji drzwi drewnianych. Posiada bogate portfolio ponadczasowych wzorów drzwi zewnętrznych (w tym alu-drewnianych) i wewnętrznych, które wykonuje od lat. Ciągle doskonali swój produkt i wprowadza innowacyjne rozwiązania, takie jak wręg antywyważeniowy, termiczna osłona podproża (TOP®) czy sterowanie zdalne, które później stają się standardem na rynku.

Firmę tworzy zaangażowany zespół profesjonalistów, z których 30 proc. pracowników jest w CAL ponad 20 lat, a są też tacy, którzy pracują w firmie od dnia jej powstania. – Nasz produkt to jakość w każdym CAL-u, dlatego że zatrudniamy właściwych ludzi na właściwych miejscach – wyjaśnia Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL.

Ponad 30 lat tradycji!

Historię firmy wspomina Zbigniew Cywiński, właściciel CAL: – Zaczynaliśmy ponad 30 lat temu w zespole liczącym zaledwie 10 osób. Początki nie były łatwe – mieliśmy olbrzymie problemy z zaopatrzeniem zarówno w materiały, jak i w maszyny. Pracowaliśmy w zakładzie, który miał zaledwie 300 m2 – po dwóch latach dobudowaliśmy kolejne 350.

– W 1989 roku połączyliśmy dwie firmy: Zakład Stolarki Budowlanej Cywiński i Antonik z firmą ZSB Lutostański – tak powstał CAL (od pierwszych liter nazwisk założycieli). Wówczas kupiliśmy tereny, na których firma mieści się do dzisiaj. Aktualna, łączna powierzchnia hal produkcyjnych zakładu to 2800 m2. Markowe produkty od CAL można kupić nie tylko w całej Polsce, ale również za granicą: w Anglii, Niemczech, na Litwie czy w Skandynawii.

– Na pierwszym miejscu stawiamy uczciwość wobec Klienta. Jesteśmy doświadczoną firmą rodzinną, która nosi nazwisko założyciela. To zobowiązuje do przestrzegania wartości uniwersalnych, które nie podlegają modom czy trendom marketingowym. Dlatego mówimy prawdę o naszych wyrobach – ich wiarygodność potwierdzają liczne certyfikaty wydawane przez niezależne instytucje – mówi Sylwia Ciszewska. I dodaje: – Zakład to nasze życie. Kochamy drewno, ta pasja pozwala nam spełniać marzenia naszych Klientów – marzenia o pięknym domu.

Społeczna odpowiedzialność CAL

W 2017 roku Zarząd CAL zainicjował politykę produkcji opartą na modelu „Drzewo za drzwi” i rozpoczął odsadzanie lasu. W miejsce jednego ściętego drzewa firma sadzi nawet dwie sadzonki. Robi to wiosną, przy zaangażowaniu pracowników zakładu, którym nie jest obojętny los drzewostanu w Polsce. To inicjatywa, którą CAL kontynuował również w tym roku.

Poza dbałością o środowisko naturalne poprzez produkowanie drzwi z najbardziej ekologicznego materiału, jakim jest drewno i używaniem wodorozcieńczalnych, przyjaznych środowisku lakierów i wosków, firma pomaga też organizacjom społecznym.

W 2017 roku przekazała nieodpłatnie drzwi ​​Stowarzyszeniu Pomocy Bliźniemu „Mar-Kot” oraz Fundacji Samotnych Matek z Dziećmi i Rodzin. Finansowo pomogła Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci „Jesteśmy Razem” oraz wsparła akcję pomocy chorej na raka Blanki.

Poza wyżej wymienionymi działaniami stricte pomocowymi zadbała także o inwestycję w przyszłość, jaką są dzieci i ich rozwój – wspierając Fundację Bullerbyn w organizacji Festiwalu Edukacji Demokratycznej EUDEC 2017 oraz fundując nagrodę na XVI Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek”.

CAL dla Suwałk

Specjalnie dla mieszkańców Suwałk CAL przygotował wyjątkową promocję. Na hasło „Jaćwingowie mają taniej” można zyskać nawet 13 proc. rabatu na drzwi wewnętrzne lub zewnętrzne CAL. Promocja dotyczy mieszkańców powiatu suwalskiego, augustowskiego, sejneńskiego, oleckiego i gołdapskiego.

Lokalni patrioci zyskują więcej od producenta drzwi drewnianych z Suwałk.

Historia prawdziwa – prawdziwe drzwi.

Dodaj komentarz