W Białymstoku zakończyły się Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Piłce Siatkowej. Reprezentacja 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zajęła pierwsze miejsce.

Zawody były rozgrywane 15-16 września na terenie kompleksu wojskowego w Białymstoku. Startowało pięć zespołów reprezentujących brygady Obrony Terytorialnej z: Podlasia (1PBOT), Lubelszczyzny (2LBOT), Podkarpacia (3PBOT), Warmii i Mazur (4W-MBOT) oraz północnego Mazowsza (5MBOT).

– Rywalizacja o tytuł mistrzowski odbyła się między brygadami z Podlasia, Lubelszczyzny i Podkarpacia. Zasadnicze mecze, jak się okazało, rozegrane zostały pierwszego dnia, ale przyjęty system rozgrywek („każdy z każdym”) i system punktacji spowodowały, że o mistrzostwie decydował wynik ostatniego meczu – mówi kapitan reprezentacji 1PBOT kpt. Leszek Chodnicki.

1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej wygrała swoje wszystkie spotkania. Spośród czterech rozgrywanych meczy dla reprezentacji 1PBOT najtrudniejszym był mecz otwarcia
z drużyną 3 Podkarpackiej Brygady OT.

– Doświadczenia z mistrzostw WOT w pozostałych dyscyplinach sugerowały, że będzie to najtrudniejszy rywal – dodaje kpt. Chodnicki. Ostatecznie podlascy Terytorialsi wygrali to spotkanie po tie-breaku.

Drugi mecz żołnierze 1PBOT rozpoczęli niezbyt udanie. Pierwszy set wygrała reprezentacja lubelskiej brygady, ale w drugim secie podlascy Terytorialsi opanowali sytuację, doprowadzili do remisu i także wygrali po tie-breaku.

W meczach z drużynami 4W-MBOT i 5MBOT zespół 1PBOT od początku kontrolował sytuację i wygrał je, nie tracąc żadnego seta.

Zwycięstwo reprezentacji 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest tym bardziej szczególne, że była ona organizatorem zawodów. W drużynie 1PBOT znaleźli się żołnierze zawodowi oraz żołnierze OT z batalionów w Łomży i Suwałkach.

– Najważniejsze indywidualności Mistrzostw to Jacek Gościński (1PBOT) – atak, Mateusz Rzeźnik (2LBOT) – wszechstronność i MVP Mistrzostw – Jakub Woś (3PBOT) – rozegranie – wskazuje kpt. Leszek Chodnicki.

To już drugie mistrzostwa WOT, w których podlascy Terytorialsi zajęli pierwsze miejsce. W kwietniu reprezentacja 1PBOT wygrała zawody w biegach przełajowych.

 

Leave a Reply