Reklama

Połówkowe zebranie w Podlaskim ZPN

Data:

- Reklama -

Dwa lata po wyborze zarząd Podlaskiego Związku Piłki Nożnej rozliczył się ze swojej pracy przed delegatami reprezentującymi podlaskie kluby. Najważniejsza zmiana dokonana przez ten czas to odzyskanie stabilności finansowej związku.

– Za nami dwa lata trudnej i ciężkiej pracy, z której należy się rozliczyć. W skrócie można je zamknąć w trzech punktach: naprawa finansów, odbudowa wizerunku oraz współpraca z samorządem – rozpoczął swoje wystąpienie przed delegatami prezes Podlaskiego ZPN, Sławomir Kopczewski.

Jeszcze dwa lata temu związek działał w oparciu o kredyt, a na rachunku było ponad 100 tys. zł na minusie. Stąd decyzja o pilnym wdrożeniu planu oszczędnościowego. Zmieniono siedzibę na tańszą w utrzymaniu, ale za to w centrum Białegostoku. Powodzeniem zakończyły się negocjacje z klubami dotyczące spłat zaległości. Wprowadzono bardziej szczegółowy rejestr wydatków, ale też cykliczny audyt finansów. W efekcie po około pół roku po wyborach pierwszy raz od lat budżet Podlaskiego ZPN zaczął się bilansować. W chwili obecnej wynik finansowy jest już dodatni, a audyt ocenia sytuację jako stabilną.

– Dobry stan finansów związku pozwala nam spokojnie funkcjonować. Dzięki temu możemy jako związek stopniowo przejmować na siebie część opłat z klubów. Wszystko po to, by rozgrywki na najniższych szczeblach oraz zawody dziecięce i młodzieżowe, były zwyczajnie tańsze – dodał Ryszard Andrzejewski, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Podlaskiego ZPN.

I tak związek przejął na siebie z klubów m.in. koszty opłat za obserwatorów na meczach seniorskich (23 tys. zł ), za weryfikację boisk (35,5 tys. zł), zniósł opłaty za kartki w meczach młodzieżowych, pokrywa też koszty szkoleń trenerów dzieci i młodzieży (jednorazowo uczestniczy w nich 150-200 osób, odbyły się już cztery takie szkolenia). Po stronie Podlaskiego ZPN są też opłaty sędziowskie w powstałej niedawno drugiej lidze futsalu (ok. 20 tys. zł za sezon). Niedługo wszystkie kluby IV ligi otrzymają kamery video do nagrywania swoich meczów, wraz z potrzebnym oprogramowaniem (31.500 zł). Od kilku tygodni kluby z ligi okręgowej biorą już udział w regionalnym programie Pro Junior System. Ten zakłada premie finansowe dla klubów, które najchętniej korzystają z młodzieżowców (a w szczególności wychowanków). Zespół, który w danym sezonie najczęściej będzie wystawiać zawodników poniżej 21. roku życia, może liczyć na „bonus” w wysokości 9 tys. zł (odpowiednio 7 tys. zł i 4 tys. zł za II i III miejsce). Związek wspiera kluby w codziennej pracy – za 130 tys. zł kupiono np. piłki dla klubów szkolących młodzież, finansuje nagrody (przekazał na dofinansowanie klubów Klasy Okręgowej oraz Klasy A – 40 tys. zł).

SONY DSC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Awans do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Wigry Suwałki – Sparta 1951 Szepietowo 6:1

Fanów piłki nożnej cieszy z pewnością fakt, iż pierwszy...

W Wielką Sobotę piłkarze Wigier Suwałki pokonali w Bielsku Podlaskim tamtejszego Tura 3:1

W Wielką Sobotę (30 marca) Wigry Suwałki pokonały w...

Kluby sportowe otrzymają 750 tys. zł 

W czwartek, 25 stycznia, w Urzędzie Miejskim w Suwałkach...