Na pierwszy spektakl w ramach jubileuszowego Teatru Polska zaprasza Suwalski Ośrodek Kultury. Będzie to „#[+#@!? (słowo na G)” Teatru Układ Formalny prezentowane w nietypowym miejscu, bo w salach III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach przy ul. Noniewicza 83, 30 września, o godzinie 17.00. 

„#[+#@!? (słowo na G)” to przedstawienie ciekawe nie tylko ze względu na koncepcję, grę aktorów, rozwiązania formalne. Równie ważna jest treść – zaangażowany społecznie spektakl nie pozostawia widza obojętnym, każe zabrać głos w kwestii, która jest istotna dla każdego, przemoc bowiem staje się coraz częściej obecna w relacjach międzyludzkich, w pracy (mobbing) czy w szkole.

Prezentowany w ramach Teatru Polska spektakl jest próbą rekonstrukcji zdarzeń. Autorka wzięła na warsztat temat, który coraz częściej obecny jest w medialnych doniesieniach – przemoc w relacjach między młodzieżą pojawiającą się na tle zachowań związanych z seksualnością. Dramaturżka Magdalena Drab stara się odtworzyć schematy myślenia i działania, które pojawiają się w takich sytuacjach. Zebrani w klasie uczniowie czekający na rozmową z pedagogami oraz wychowawczyni i dyrektorka w pokoju nauczycielskim starają się znaleźć wyjście z tej sytuacji, niekoniecznie mając na uwadze dobro ofiary.

Trwające po 45 minut dwie części spektaklu oglądane będą przez widzów w różnej kolejności – część najpierw pozna relacje trzech sprawców ataku, część – pełną napięć rozmowę przedstawicielek grona pedagogicznego. Zwieńczeniem spektaklu będą warsztaty z psycholożką Moniką Wolińską i edukatorką seksualną Żenią Aleksandrową. Będzie to okazja do rozmowy o refleksjach dotyczących przedstawienia, o emocjach i postawach związanych z sytuacjami przemocy seksualnej.

Wrześniowa propozycja Teatru Polska to spektakl dla młodzieży, ale też i dla dorosłych widzów. Bilety na to przedstawienie są jeszcze dostępne w kasie SOK-u, a my mamy dla czytelników portalu konkurs, w którym do zdobycia jest jedno zaproszenie na spektakl „#[+#@!? (słowo na G)”. Aby je zdobyć, wystarczy wysłać mail z odpowiedzią na pytanie: Skąd pochodzi Teatr Układ Formalny?

Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas na adres: redakcja@niebywalesuwalki.pl do dnia 27 września 2018 roku do godz. 15.00.

Teatr Układ Formalny pochodzi z Wrocławia. Bilet na spektakl otrzymuje ulikl@… Gratulujemy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj