W ubiegły weekend, 15-16 września, w PWSZ w Suwałkach, odbył się Festiwal Fantastyki i Kultury Wschodu MROŹNA BRAMA 2018, którego głównym organizatorem było Stowarzyszenie Mroczne Bractwo.

Impreza rozpoczęła się pokazem japońskiej sztuki walki aikido oraz otwarciem Gamesroomu. Zainteresowani mogli tam wybrać grę z szerokiego asortymentu planszówek i w nią zagrać. Podczas festiwalu można było wziąć udział w licznych prelekcjach i panelach dyskusyjnych o tematyce fantastycznej i dalekowschodniej, obejrzeć pokaz reklam japońskich, a także wziąć udział w konkursach ze znajomości anime i wiedzy o uniwersum Harry’ego Pottera. Chętni mogli też uczestniczyć w sesjach gier fabularnych RPG.

Podczas imprezy odbyły się też w turnieje organizowane m.in. przez Naszą Księgarnię i Portal Games. Chętni mogli zakupić gry planszowe i gadżety od wystawionych na terenie festiwalu sklepów CardStore i Red Panda oraz książki w Antykwariacie pod Szmaragdowym Smokiem.

Na terenie festiwalu można było podziwiać, a także zrobić sobie zdjęcie z potworną wystawą przygotowaną przez zaproszonych z Białegostoku gości.

Na imprezie nie zabrakło także atrakcji skierowanych do najmłodszych i nie tylko. Wśród nich znalazły się wspólne czytanie bajek, teatrzyk Kamishibai, warsztaty origami i animacji LEGO.

Wydarzenie objęte było Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk oraz dofinansowane było ze środków Miasta Suwałki.

Współorganizatorzy: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach, Suwalski Klub Aikido KUMA DOJO, Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, Suwalskie Planszówki.

Inicjatywę wspomogła Piekarnia CYMES.

Fot. Organizatorzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj