Zintegrowany dworzec kolejowo-autobusowy w Suwałkach miałby powstać w sąsiedztwie ulic Kolejowa, Utrata i Przytorowa. Prezydent Czesław Renkiewicz, który ubiega się o reelekcję, wierzy, że to plan na kolejną dekadę, jednak nie niemożliwy do realizacji.

Na terenie 50 ha w centrum miasta miałby powstać duży obiekt, pełniący również funkcje handlową i usługową. Według wstępnej koncepcji w jego pobliżu mogłoby powstać również duże osiedle z około 500 mieszkaniami.

Pomysł powstania zintegrowanego dworca w tamtej części Suwałk nie jest nowy. – W 2011 roku podpisałem porozumienie ze spółkami kolejowymi PKP S.A. i PKP PKL, w myśl którego mieliśmy opracować plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu – przypomniał kandydat na prezydenta Suwałk, dodając podczas dzisiejszej (03.10) konferencji prasowej w Hotelu Loft 1898, że od tamtego czasu niewiele się wydarzyło. – Bardzo mnie to razi i bulwersuje, że nasze starania i działania są mało skuteczne. Widzę jednak światło w tunelu – skomentował Czesław Renkiewicz, odnosząc się do realizowanego właśnie opracowania dokumentacji przedprojektowej trasy kolejowej Ełk – Trakiszki przez Suwałki.

Mówi Czesław Renkiewicz, ubiegający się o reelekcję prezydent Suwałk:

Mówi Łukasz Kurzyna:

Zintegrowany dworzec kolejowo-autobusowy – jeśli powstanie – będzie przeznaczony wyłącznie dla podróżnych. Stacja towarowa miałaby zostać przeniesiona w rejon Papierni.

Fot. Niebywałe Suwałki

4 KOMENTARZE

  1. To nie prezydent jest autorem pomysłu, tylko inżynier Marcin Banach z Warszawy. Koncepcja ta wraz kompleksowym projektem reformy komunikacji miejskiej i reorganizacji ruchu została przedstawiona w dniu 26 maja 2014 roku na spotkaniu w Urzędzie Miejskim w obecności zastępcy prezydenta miasta, naczelników wydziałów oraz dyrektorów instytucji i przedstawicieli miejskich spółek. Niestety z sobie wiadomych przyczyn, miasto z doskonałej reformy komunikacji wyciągnęło tylko szybką linię z Północy do strefy, zaś komunikacją ponownie zajęła się firma PTC Marcin Gromadzki która w 2011 roku przeprowadziła krytykowaną reformę siatki połączeń.

  2. Fajny pomysł widać, że Prezydent stawia rozwój naszej pięknej Suwalszczyzny na pierwszym miejscu, oby się udało bo to świetna inwestycja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj