Zintegrowany dworzec kolejowo-autobusowy w Suwałkach miałby powstać w sąsiedztwie ulic Kolejowa, Utrata i Przytorowa. Prezydent Czesław Renkiewicz, który ubiega się o reelekcję, wierzy, że to plan na kolejną dekadę, jednak nie niemożliwy do realizacji.

Na terenie 50 ha w centrum miasta miałby powstać duży obiekt, pełniący również funkcje handlową i usługową. Według wstępnej koncepcji w jego pobliżu mogłoby powstać również duże osiedle z około 500 mieszkaniami.

Pomysł powstania zintegrowanego dworca w tamtej części Suwałk nie jest nowy. – W 2011 roku podpisałem porozumienie ze spółkami kolejowymi PKP S.A. i PKP PKL, w myśl którego mieliśmy opracować plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu – przypomniał kandydat na prezydenta Suwałk, dodając podczas dzisiejszej (03.10) konferencji prasowej w Hotelu Loft 1898, że od tamtego czasu niewiele się wydarzyło. – Bardzo mnie to razi i bulwersuje, że nasze starania i działania są mało skuteczne. Widzę jednak światło w tunelu – skomentował Czesław Renkiewicz, odnosząc się do realizowanego właśnie opracowania dokumentacji przedprojektowej trasy kolejowej Ełk – Trakiszki przez Suwałki.

Mówi Czesław Renkiewicz, ubiegający się o reelekcję prezydent Suwałk:

Mówi Łukasz Kurzyna:

Zintegrowany dworzec kolejowo-autobusowy – jeśli powstanie – będzie przeznaczony wyłącznie dla podróżnych. Stacja towarowa miałaby zostać przeniesiona w rejon Papierni.

Fot. Niebywałe Suwałki

3 KOMENTARZE

  1. Fajny pomysł widać, że Prezydent stawia rozwój naszej pięknej Suwalszczyzny na pierwszym miejscu, oby się udało bo to świetna inwestycja.

  2. Oby się udało. To naprawdę dobry pomysł i Suwałki powinny mieć dworzec z prawdziwego zdarzenia

Leave a Reply