LowBow zagra w Suwałkach i Sejnach. Wygraj bilety na koncerty

Inspiracją do powstania tego szczególnego projektu muzyki były nowe techniczne możliwości gry na instrumentach oraz potrzeba stworzenia czegoś autorskiego. Maciej Sadowski od zawsze miał w sercu specjalne miejsce dla dynamicznych i pięknych, ilustracyjnych i śpiewnych melodii, w które zaopatrzył LowBow. Skojarzenia z Benem Ezrą czy Zoe Keating jak najbardziej na miejscu.

Koncert w Suwałkach odbędzie się w czwartek, 25 października o godz. 19:00 w SOK, Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5. Bilety: 20 zł. Z kolei na koncert w Sejnach zaprasza dzień później, 26 października również o godz. 19:00 tamtejszy Ośrodek Kultury. Bilety także w cenie 20 zł.

Wychowawszy się na wschodnich rubieżach kraju, na styku kultury litewskiej, białoruskiej, ukraińskiej i polskiej, Maciej Sadowski od zawsze miał w sercu szczególne miejsce dla pięknych melodii. Właśnie w takiego rodzaju kompozycje zaopatrzony jest LowBow. Dynamika, ilustracyjność, śpiewność kompozycji, umiejscawia ten projekt w ramach klasycznie pojętego ekspresjonizmu. Zupełnie gdzie indziej z kolei można by go przypisać ze względu na warstwę wykonawczą. Potrzeba minimalizmu, odejścia od wybujałych orkiestracji, a także, nie ma co kryć, dużej kontroli nad całością, zaprowadziła Macieja w miejsce, gdzie obecnie znajduje się LowBow. Wybór kontrabasu (Maciej Sadowski) i wiolonczeli (Małgorzata Znarowska), jako jedynych wybrzmiewających instrumentów, jest niespotykany, ale jednocześnie dość oczywisty, ze względu na jego relacje z kontrabasem. Wykorzystując w pełni możliwości największych instrumentów smyczkowych, zarówno w ich lirycznej jak rytmicznej rozległości, łącząc je jednocześnie z użyciem looperów i innych środków elektronicznych, ten dwuosobowy skład jest w stanie zagrać złożone, dynamiczne i przykuwające uwagę kompozycje. Ten z kolei aspekt umożliwia im odnajdowanie się w obszarze muzyki nowej.

W naszym konkursie można wygrać w sumie 4 pojedyncze bilety na oba koncerty Low Bow (2 bilety na koncert suwalski i 2 bilety na koncert sejneński). Wystarczy wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl do 12 października do godz. 20.00 odpowiedź na pytanie: W jakich projektach muzycznych można jeszcze usłyszeć Maćka Sadowskiego i Małgosię Znarowską? Prosimy też o wskazanie, o które bilety Państwo walczą – przeprowadzone zostaną dwa losowania.

Koncert zespołu LowBow w Suwałkach

Koncert LowBow w Ośrodku Kultury w Sejnach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj