Propozycję muzycznego rozpoczęcia weekendu ma dla fanów ponadczasowych utworów z repertuaru Franka Sinatry Suwalski Ośrodek Kultury. W piątek, 12 października, o godzinie 19.00 baryton Maciej Nerkowski oczaruje publiczność wykonaniami tych lubianych piosenek.

Są artyści łączący pokolenia – i do takich osób należy Frank Sinatra. Uwielbiają go starsi, cenią młodsi, nawet najmłodszym nie jest obcy – choćby dzięki filmowi „Sing”, w którym jeden z bohaterów – myszka Mike, brawurowo wykonał kultową „My way”. A przecież to niejedyna piosenka, której tytuł przywołają nawet mniej obeznani z twórczością artysty – „Fly my to The Moon”, „My Funny Valentine”, „The Way You Look Tonight”, „Strangers in The Night” – te utwory rozpoznajemy po paru taktach.

Wspaniałą okazją, by przypomnieć sobie te ponadczasowe szlagiery będzie piątkowy koncert w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wieczór z utworami genialnego Sinatry, uznawanego za najwybitniejszego piosenkarza amerykańskiego XX wieku, z pewnością dostarczy wielu artystycznych wrażeń, także ze względu na podmiot wykonawczy. Widzowie usłyszą niezapomniane evergreeny w wykonaniu Macieja Nerkowskiego, solisty cenionego w Polsce i za granicą, współpracującego z Filharmonią Narodową w Warszawie i Teatrem Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu, z krakowskim Teatrem im. Juliusza Słowackiego czy warszawskim teatrem Rampa. Na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej występuje w operach „Traviata” Verdiego oraz „Czarodziejski flet” Mozarta oraz w musicalach („Korczak” Ch. Williamsa, „Upiór w operze” A. Lloyda Webbera, „Skrzypek na dachu” J. Bocka, w „Doktorze Żywago” L. Simon).

Nerkowski wykonywał i muzykę dawną (był członkiem zespołu muzyki średniowiecznej Pressus), utwory Straussa czy Moniuszki, ale też muzykę współczesną – nie tylko poważną – czego dowodem piątkowy recital w Sali im. Andrzeja Wajdy, w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Soliście towarzyszyć będzie Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza. Oprócz utworów legendy amerykańskiej muzyki rozrywkowej, przybyli na koncert usłyszą także muzykę z „West Side Story” i „Dirty Dancing”.

Bilety są jeszcze do nabycia w kasie SOK-u. Przy zakupie obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca.

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na koncert Piosenki Franka Sinatry w Filharmonii Suwałk. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jakie okoliczności sprawiły, że Frank Sinatra zaśpiewał po polsku? Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: redakcja@niebywalesuwalki.pl do dnia 10 października 2018 roku do godz. 12.00. Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: Aida Kosmowska, Aneta Wierzchowska.

Filharmonia Suwałk: Piosenki Franka Sinatry w Suwałkach

Leave a Reply