DKF Kinochłon świętuje sześciolecie działalności. Przyjedzie Katarzyna Figura

0
112

Urodziny z gwiazdami, niespodziankami, dla starszych i dla najmłodszych – tak właśnie augustowski DKF „Kinochłon” świętować będzie szóstą rocznicę powstania. I do tego będzie to bardzo długa – bo trwająca aż cztery dni – impreza.

W piątek, 5 października, będzie i filmowo, i artystycznie, a do tego pojawi się okazja, by porozmawiać z gwiazdą światowego formatu. Gościem inauguracji świętowania urodzin Kinochłona będzie Katarzyna Figura, aktorka zachwycająca talentem i urodą, znana także poza granicami naszego kraju, a przez polskich widzów uwielbiana za niezapomniane filmowe kreacje. Piątkowi goście urodzinowi zobaczą ją w „Kingsajzie”, filmie, który wraz z „Pociągiem do Hollywood” stanowił początek jej kariery.

Piątkowy wieczór rozpocznie o godz. 19.30 wernisaż wystawy prac Aleksandra Walijewskiego, młodego artysty grafika, który stworzył także urodzinowe plakaty dla Kinochłona. Będzie okazja by skosztować kawy z palarni „La Kafo” oraz przekąsek z Tawerny Fisza Marcina Budynka.

Kolejny punkt świętowania to prezentacja odrestaurowanego cyfrowo filmu „Kingsajz” Juliusza Machulskiego, w którym Katarzyna Figura wcieliła się w rolę Ali. Po sensie będzie okazja do rozmowy, do zdobycia autografu czy też wyjątkowej pamiątki w postaci zdjęcia z gwiazdą.

Sobotnie świętowanie przebiegać będzie pod znakiem tajemnic i niespodzianek. Szczęśliwcy, którzy składając życzenia zdobyli zaproszenie na urodziny DKF-u, tego dnia otrzymają mapkę wskazującą im drogę do miejsca, gdzie zaprezentowany zostanie seans-niespodzianka.

Niedzielna propozycja to gratka dla maluchów, choć nie tylko. Któż nie lubi Wallace’a i Gromita?! Z pewnością jego fanów ucieszy możliwość obejrzenia na dużym ekranie dwóch filmów o przygodach ulubieńców – „Wściekłych gaci” oraz „Golenia owiec”; warto dodać, że oba zostały nagrodzone Oscarem. Seansom w ramach Kinochłonka zawsze towarzyszą emocjonujące dyskusje na ważne tematy. Tym razem – w nawiązaniu do święta DKF-u, po filmach najmłodsi porozmawiają o urodzinach, świętach, prezentach. Jak zdradza Bartosz Świerkowski, podniesiona zostanie kwestia związana z upominkami – czy prawdą jest, że „nie ważne co, liczy się pamięć”? Tak mądre i rozsądne gremium na pewno dojdzie do wiążących wniosków!

Zwieńczeniem świętowania będzie poniedziałkowy koncert. 8 października o godzinie 19.00 na scenie kina Iskra wystąpi zespół, którego muzykę w niebanalny sposób przedstawia Bartosz Świerkowski: „niejednoznaczne brzmienie lawirujące między reggae, elektroniką, a piosenką dancingową podszytą rockowym sznytem”. To rzecz jasna Pablopavo i Ludziki, których muzyka szturmem zdobywa listy przebojów. Zaprezentują ostanie nagrania z płyty „Ladinola”, choć nie tylko, a dla tych, którzy zechcą zabrać ze sobą brzmienia zespołu, będzie okazja do kupienia tego ostatniego oraz wcześniejszych krążków.

Skoro urodziny, to i prezenty – warto nabyć karnet w cenie 50 zł na piątkowy seans i poniedziałkowy koncert. Bilet na wieczór filmowy z Katarzyną Figurą kosztuje 20 zł, bilet na koncert – 40 zł.

Sprzedaż: APK Miejski Dom Kultury w Augustowie, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59.

bilet na DKF Kinochłonek – 13 zł (do nabycia w kasie kina Iskra lub on-line pod adresem: www.kino-iskra.pl)

Aby wygrać zaproszenie dla 2 osób na spotkanie z Katarzyną Figurą i seans filmowy w Augustowie, wystarczy do 4 października do godz. 12.00 wysłać do nas maila (redakcja@niebywalesuwalki.pl) z odpowiedzią na pytanie: Katarzyna Figura miała zagrać nie tylko u Roberta Altmana, w swoim czasie zabiegała o rolę “dziewczyny Bonda” – w jakiej części przygód superagenta chciała zagrać? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrywa Arkadiusz Szałwiński.

Szóste urodziny DKF Kinochłon w Augustowie

Dodaj komentarz