Na propozycję wykupu mieszkań komunalnych odpowiedziało wielu mieszkańców Suwałk. Do tej pory wpłynęło 217 wniosków i każdego dnia napływają kolejne. Pula mieszkań jest ograniczona.

– W Suwałkach buduje się z roku na rok coraz więcej mieszkań. W latach 2014-2017 do użytkowania oddano 1454 mieszkania i domy jednorodzinne. Obecnie w budowie jest ich ponad tysiąc. Te inwestycje widzimy na każdym kroku. Duże osiedla powstają przy ul. Chopina, Poznańskiej i Sportowej – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, podkreślając, że rynek mieszkaniowy w Suwałkach rozwija się w imponującym tempie.

Poprzez Uchwałę Rady Miejskiej nr XLVIII/605/2018 z dnia 25.07.2018 r. zmieniającej uchwałę w sprawie Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Suwałki na lata 2016-2020 określone zostały szczegółowe zasady dotyczące tego, które lokale mieszkalne zostały wyłączone ze sprzedaży. Po weryfikacji lokali spełniających wymogi do sprzedaży zakwalifikowano ok. 1200 z 2191 mieszkań komunalnych. W Programie w latach 2019-2020 założono sprzedaż 200 mieszkań.

Warto też podkreślić, że środki finansowe ze sprzedaży lokali miasto przeznaczy się na utrzymanie istniejącego zasobu mieszkaniowego, a w szczególności na remonty, modernizację i inwestycje, a wysokość bonifikaty przy sprzedaży mieszkań określać będzie w odrębnych uchwałach nowa Rada Miejska w Suwałkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj