Takiej muzyki dotąd w Polsce nie było. Łączą magię z nowoczesnością, a liderka podczas koncertów bosą stopą obsługuje looper (…). Gdzieś pomiędzy tymi wszystkimi wydarzeniami powstał wizerunek sceniczny Ugli. Niby trochę ludowy, ale bardziej magiczny – bose stopy wokalistki, twarze pomalowane świecącą farbą. No i teksty – czasem jakby ze snu, czasem z baśni. Co powiedziała postać w kapturze, Maciej Gajek, Newsweek.pl.

Ugla to nowy, wyjątkowy kwartet na polskiej scenie muzycznej, który wyróżniają: nowoczesna, awangardowa muzyka, inspirowana magią tradycji ludowej wielu kultur oraz niebanalne teksty suwalczanki Magdaleny Sowul.

Zespół, który doceniła sama Monika Brodka, będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć w Sali im. A. Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury  już w czwartek, 15 listopada o godz. 19.00. 

UGLA (w języku islandzkim sowa) to kwartet, którego liderką, autorką muzyki i tekstów jest wszechstronnie utalentowana suwalczanka Magdalena Sowul, wokalistka i klarnecistka poszukująca alternatywnych form ekspresji dźwiękowej, laureatka 47. Festiwalu FAMA 2017 w kategorii wokaliści oraz tegoroczna stypendystka Miasta Suwałki w dziedzinie kultury.

Zespół wykorzystuje akustyczne instrumentarium i wykonuje autorskie piosenki, łącząc transową energię z wyjątkową delikatnością, eksperymentuje przy tym z barwą instrumentów. Tworzy harmoniczne przestrzenie, które korespondują z introspektywnym charakterem tekstów. W brzmieniu dają się słyszeć inspiracje muzyką ludową różnych kultur, które mieszają się z minimalizmem, a tradycja pieśniarska z elektroniką.

W kwietniu tego roku jurorzy konkursu Firestone Headliners of Tomorrow, pod przewodnictwem Moniki Brodki, wybrali zespół do finałowej trójki wykonawców festiwalu. Zespół Ugla wystąpił m.in. na Halfway Festival w Białymstoku, 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, a także na 47. Festiwalu FAMA 2018 w Świnoujściu, gdzie otrzymał nagrodę im. Andrzeja Jakóbca w kategorii muzyka.

Zespół tworzą: Magdalena Sowul – śpiew, klarnet, OP-1, kalimba, Sebastian Świąder – skrzypce, Maciej Wróbel – perkusja, Michał Mościcki – kontrabas.

Bilety 20 zł (w przedsprzedaży) i 25 (w dniu koncertu) w Kasie SOK lub na www.soksuwalki.eu. Rezerwacje pod numerem 87 563 85 18. 

Dwa pojedyncze bilety można wygrać w naszym konkursie. Wystarczy do dnia 5 listopada do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Na jakich festiwalach mogliśmy w tym roku usłyszeć zespół UGLA? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: Małgorzata Czerucka i Marzena Łaskowska.

Koncert zespołu UGLA w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj