Zagadki, integracja i zdrowe odżywianie to tematy, które najmłodsi studenci PWSZ „przerabiali” podczas zajęć na Uniwersytecie Dziecięcym. Skorzystali też rodzice – z myślą o nich organizatorzy zorganizowali szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.

Podczas zabaw taneczno- sportowych najmłodsi studenci PWSZ w Suwałkach wzięli udział w zawodach i rozwiązywali zagadki. Kolejne zajęcia były nastawione na integrację i wzajemne poznanie się. Dzieci w grupach wykonały między innymi domki z kartonów oraz duży napis z liści – PWSZ. Maluchy dowiedziały się również, dlaczego lubią słodycze. Poznały zasady zdrowego odżywiania oraz otrzymały szczoteczki i pasty do zębów.

W miniony weekend, po raz pierwszy w historii Uniwersytetu Dziecięcego, zorganizowane zostały warsztaty dla rodziców. Tematem była pierwsza pomoc przedmedyczna. W części teoretycznej rodzice mogli przypomnieć sobie zasady udzielania takiej pomocy. Następnie, na fantomach dorośli mogli w praktyce sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w sytuacji wymagającej szybkiej reakcji. Na zakończenie otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w zajęciach.

Fot. PWSZ w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj