– Ten rząd nie jest do końca prawy i sprawiedliwy – powiedziała w piątek, 19 października posłanka PO, Bożena Kamińska, apelując jednocześnie do wyborców Prawa i Sprawiedliwości, aby „wnikliwie rozpatrzyli w swoich sumieniach, na kogo warto oddać głos”.

„Konwój wstydu” – jak przekonywała posłanka – jest akcją informacyjną skierowaną do wyborców Prawa i Sprawiedliwości. – To wyborcy PiS-u powinni dowiedzieć się, kto jest twarzą wyborów samorządowych w Polsce – przekonywała Bożena Kamińska, tłumacząc, że „telewizja narodowa” wstydliwe dla rządu informacje ukrywa przed Polakami, dlatego w Polsce realizowana jest przez PO akcja billboardowa z wypowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

– Premier Morawiecki powiedział, że przez lata rządów PO – PSL dróg nie budowano. Za te słowa musi przeprosić. Takich kłamstw nie chcemy, dlatego pytam wyborców, czy zaufają ludziom, którzy ich okłamują, którzy budują zaufanie poprzez kłamstwa – argumentowała Bożena Kamińska, apelując, by suwalczanie wybrali w niedzielę, 21 października „ludzi, którzy pracują na rzecz samorządu, którzy mówią prawdę, którzy łączą, a nie dzielą, którzy decyzjami z Warszawy nie zabierają nam armat spod Pomnika Żołnierzy Września 1939 r., które stały tam jako symbole II wojny światowej od dziesiątków lat”.

Konwój wstydu to mobilny billboard ze zdjęciami Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego i cytatami pochodzącymi z ich wypowiedzi – po stronie premiera widnieje fragment zapisu z „taśm prawdy” z restauracji „Sowa i Przyjaciele”: „Jak ludzie ci zapier…ją za miskę ryżu (…), to wtedy gospodarka cała się odbudowała”; po stronie Jarosława Kaczyńskiego znajduje się jego wypowiedź z regionalnej konwencji PiS w Łodzi: „Nie możemy pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy”.

Mówi posłanka PO, Bożena Kamińska:

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj