Aby uczyć dobrze, należy też zapewnić dobre warunki do nauki – przekonywała w Hotelu Loft 1898 podczas czwartkowej (11 października) konferencji prasowej Czesława Renkiewicza, urzędującego prezydenta ubiegającego się o reelekcję jego zastępczyni i kandydatka do Rady Miejskiej, Ewa Sidorek. Kandydat przedstawił plany inwestycyjne obejmujące rozbudowę i remonty budynków oświatowych.

Plany dotyczące rozbudowy infrastruktury oświatowej na południu Suwałk związane są z rozbudową Szkoły Podstawowej nr 4 oraz remontem kamienicy przy ulicy Kościuszki 6, gdzie miałby powstać żłobek miejski.

Przed nowym rokiem szkolnym zostaną wprowadzone korekty w obwodach szkół, co skutkować będzie tym, że obwód SP nr 4 zostanie zmniejszony. W tej chwili w szkole jest zbyt ciasno – po rozbudowie w „czwórce” będzie dwa razy więcej miejsca niż obecnie. Przybędzie 10 sal lekcyjnych, ale też świetlica i przestronny pokój nauczycielski. W piwnicy znajdować się będą szatnie i pomieszczenia gospodarcze. Na parterze powstaną cztery sale lekcyjne i pokój nauczycielski; na I piętrze – 4 sale lekcyjne i świetlica, a na II piętrze – 2 sale lekcyjne i biblioteka.

Oprócz remontu budynku pod żłobek miejski przy ul. Kościuszki 6, ubiegający się o reelekcję prezydent Suwałk chciałby stworzyć program wsparcia rodziców dzieci, które nie zostały przyjęte do żłobka miejskiego i będą uczęszczały do żłobka prywatnego – miałby to być specjalny bon o wartości 300 zł.

Zmiany szykują się także w szkołach zawodowych – plan prezydenta obejmuje poprawę bazy oświatowej ZST. Projekt rozbudowy szkoły uzyskał dofinansowanie w wysokości 3,5 mln złotych (wartość inwestycji została oszacowana na 4,5 mln złotych). W nowym obiekcie będą prowadzone zajęcia z kształcenia praktycznego przedmiotów z branży budowlanej, OZE i mechanicznej. Będzie on także pełnić funkcję ośrodka egzaminacyjnego do przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodach: technik budownictwa, technik technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik mechanik i monter zabudowy oraz robót wykończeniowych.

Rozbudowany zostanie również Zespół Szkół nr 6 w Suwałkach. Na ten cel udało się pozyskać 6,3 mln złotych (wartość projektu to około 8 mln złotych). W obiekcie powstaną nowe pracownie.

O inwestycjach mówi Czesław Renkiewicz, urzędujący prezydent ubiegający się o reelekcję:

Fot. Niebywałe Suwałki

Dodaj komentarz