Sukces suwalskich taekwondzistów

0
137

Jubileuszowe X Techniczne Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim oraz Ogólnopolski Turniej Towarzyszący – HUZAR Cup odbyły się 13 października  w Białymstoku. Przyniosły naszym zawodnikom aż 16 medali i 1 puchar dla najlepszej techniczki.

Jest to niezwykły sukces taekwondzistów z Suwalskiego Klubu Taekwondo Huzar oraz zamiejscowych oddziałów tego Klubu w Raczkach i Bakałarzewie. 

Tytuł Mistrzyni Polski obroniła Magdalena Moroz, przywożąc złoto i pokonując rywalki z Białegostoku oraz Warszawy. Brąz w tych Mistrzostwach zdobył Grzegorz Sadowski, który konkurował m.in. z trenerem Kadry Narodowej Pawłem Baranowskim – zawodnikiem z Białegostoku, ten, w rezultacie zdobył złoto.

Ogólnopolski Turniej towarzyszący Mistrzostwom Polski okazał się bardzo owocny dla reszty ekipy. Wielu zawodników startowało po raz pierwszy i dla większości te zawody okazały się złotym debiutem! To tylko świadczy o wysokiej dyspozycji zawodników z Suwałk oraz niebywałe sportowe zacięcie i wysokie ambicje. W swoich kategoriach medale zdobyli: medale złote: 1.Martyna Trzcińska, 2.Bartosz Sowula, 3.Damian Stryjewski, 4.Szymon Gajewski, 5.Klaudia Zielińska + puchar technika, 6.Karol Sniatkowski, 7.Michał Butkiewicz; medale srebrne: 1.Jakub Drażba, 2.Izabela Gajewska , 3.Alan Naumowicz; medale brązowe: 1.Dominika Ejsmont, 2.Wiktoria Ejsmont, 3.Wiktoria Sidor, 4.Adam Chamiuk.

 

Dodaj komentarz