Reklama

Sukces suwalskich taekwondzistów

Data:

- Reklama -

Jubileuszowe X Techniczne Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim oraz Ogólnopolski Turniej Towarzyszący – HUZAR Cup odbyły się 13 października  w Białymstoku. Przyniosły naszym zawodnikom aż 16 medali i 1 puchar dla najlepszej techniczki.

Jest to niezwykły sukces taekwondzistów z Suwalskiego Klubu Taekwondo Huzar oraz zamiejscowych oddziałów tego Klubu w Raczkach i Bakałarzewie. 

Tytuł Mistrzyni Polski obroniła Magdalena Moroz, przywożąc złoto i pokonując rywalki z Białegostoku oraz Warszawy. Brąz w tych Mistrzostwach zdobył Grzegorz Sadowski, który konkurował m.in. z trenerem Kadry Narodowej Pawłem Baranowskim – zawodnikiem z Białegostoku, ten, w rezultacie zdobył złoto.

Ogólnopolski Turniej towarzyszący Mistrzostwom Polski okazał się bardzo owocny dla reszty ekipy. Wielu zawodników startowało po raz pierwszy i dla większości te zawody okazały się złotym debiutem! To tylko świadczy o wysokiej dyspozycji zawodników z Suwałk oraz niebywałe sportowe zacięcie i wysokie ambicje. W swoich kategoriach medale zdobyli: medale złote: 1.Martyna Trzcińska, 2.Bartosz Sowula, 3.Damian Stryjewski, 4.Szymon Gajewski, 5.Klaudia Zielińska + puchar technika, 6.Karol Sniatkowski, 7.Michał Butkiewicz; medale srebrne: 1.Jakub Drażba, 2.Izabela Gajewska , 3.Alan Naumowicz; medale brązowe: 1.Dominika Ejsmont, 2.Wiktoria Ejsmont, 3.Wiktoria Sidor, 4.Adam Chamiuk.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wygrana zawodników z klubu „Huzar” Suwałki na Technicznych Mistrzostwach Polski Taekwondo Olimpijskiego

W miniony weekend odbyły się XV Techniczne Mistrzostwa Polski...

Taekwondo: zawodnicy z Suwałk wrócili z medalami z najważniejszej imprezy w roku

Zawodnicy UKS Huzar Suwałki przywieźli z najważniejszej imprezy w...

Karatecy wrócili z Bartoszyc z medalami

W sobotę, 20 listopada w Bartoszycach odbyła się kolejna...

Suwalczanin najszybszy na Litwie

Podczas odbywającej się 11 września ósmej rundy motocyklowych Mistrzostw...