W sobotę, 29 września w Ostrołęce odbyły się Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushin Kadetów U-16 i Młodzieżowców U-21. Na starcie stanęło 105 zawodników z 31 klubów. Suwalczanie zdobyli 10 medali indywidualnie, co zaowocowało 9 kwalifikacjami do startu na ME.

Źródło: Marek Krejpcio

Karatecy walczyli w konkurencjach kumite i kata. Dwóch najlepszych zawodników z poszczególnych kategorii zakwalifikowało się do startu na Mistrzostwach Europy, które odbędą się 23-24 listopada na Węgrzech w Budapeszcie. Suwalski klub wystawił siedmioro zawodników – dwóch kadetów i pięcioro młodzieżowców.

Po dwie kwalifikacje uzyskało troje młodzieżowców: Aleksandra Mozerys – I miejsce kumite do 60 kg, II miejsce kata, Damian Biłbak I miejsce kumite do 65 kg, II miejsce kata, Michał Karpowicz I miejsce kata, II miejsce kumite do 75 kg.

Po jednej kwalifikacji zdobyli: Aleksandra Górska I miejsce kumite +65 kg, Daniel Biłbak I miejsce kumite do 70 kg.

W kadetach kwalifikacje z II miejsca uzyskał Piotr Barwicki w kumite do 60 kg.

Kacper Sawicki zajął III miejsce w kategorii do 70 kg kadetów i został rezerwowym zawodnikiem na wyjazd w tej kategorii.

Miłym akcentem było też uhonorowanie Damiana Biłbaka tytułem „Najlepszego Zawodnika” zawodów.

Karatecy przed startem w Mistrzostwach Europy spróbują swoich sił w Mistrzostwach Polski juniorów Młodszych i Kata Seniorów w dniu 20 października w Tarnowskich Górach oraz 10 listopada w Ełku w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców.

Wyjazd na zawody został dofinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach oraz sponsora klubowego Reso Europa Service.