Reklama

Suwalska Rada Kobiet będzie doradzać prezydentowi (audio)?

Data:

- Reklama -

Pod warunkiem, że prezydentem Suwałk zostanie Mariusz Szmidt, startujący w barwach Koalicji Obywatelskiej – Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej. Za co będzie odpowiadać Suwalska Rada Kobiet? Tu pomysłów jest wiele – jak mówi sam kandydat – SRK będzie zabierać głos nawet w tak absurdalnych sprawach jak wybór kostki chodnikowej, po której można wygodnie chodzić na obcasach.

Podczas poniedziałkowej (1 października) konferencji prasowej Mariusza Szmidta w Hotelu Logos w Suwałkach kandydat na prezydenta Suwałk mówił o aktywizacji radnych, którzy mieliby nie tylko podnosić ręce podczas głosowania, ale też sami zgłaszać propozycje zmian w mieście.

Szmidt opisał też program subwencji dla uczniów uprawiających sport i osiągających wyniki w różnych konkurencjach. Zgodnie z tym pomysłem suwalski samorząd miałby wypłacać 20 zł każdemu uczniowi uprawiającemu sport (nawet bez osiągnięć), a tym z osiągnięciami na szczeblu miejskim płacić 20 zł + 10 proc. miesięcznie; zaś na szczeblu wojewódzkim – 20 zł + 20 proc. miesięcznie. Kolejnym pomysłem w sferze aktywności fizycznej byłoby uruchomienie programu Ambasadora Sportu (dowiedz się więcej – poniżej).

O pomysłach w sferze sportu mówi Mariusz Szmidt, kandydat Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Suwałk:

Tematem konferencji było także powołanie ciała doradczego – Suwalskiej Rady Kobiet przy prezydencie Suwałk, a także udział kobiet w życiu społecznym i politycznym.

Mariusz Szmidt o aktywnych radnych i Suwalskiej Radzie Kobiet:

O Suwalskiej Radzie Kobiet mówi Barbara Kacprzyk-Gnoza, kandydatka do Rady Miejskiej w Suwałkach startująca w Okręgu nr 3:

Na zdj. Barbara Kacprzyk-Gnoza

Poseł PO, Bożena Kamińska mówi o aktywności kobiet w życiu społecznym i politycznym:

Na zdj. posłanka Bożena Kamińska

Pierwsze spotkanie informacyjne dotyczące inauguracji Suwalskiej Rady Kobiet odbędzie się w dniu 7 października o godz. 11.00 w Hotelu Loft w Suwałkach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Koalicja dla Suwałk: Bożena Kamińska kandydatką do Rady Miejskiej

Do wyborów samorządowych pozostało 45 dni. Kolejny komitet -...

Suwalski oddział PKS Nova na sesji Sejmiku: Z Białymstokiem daleko nie zajedziemy, nie z tym marszałkiem i nie z tym prezesem

Na poniedziałkowym posiedzeniu Sejmiku Województwa Podlaskiego, które odbyło się...

Postępowanie dotyczące byłej posłanki PO, Bożeny Kamińskiej umorzone

Publikujemy oświadczenie, jakie Bożena Kamińska przesłała do naszej redakcji....

Czy suwalczanie „umiejo w demokracje”?

Za nami wybory parlamentarne. Suwałki mają dwóch posłów. Do...