Reklama

Suwalska Rada Kobiet będzie doradzać prezydentowi (audio)?

Data:

- Reklama -

Pod warunkiem, że prezydentem Suwałk zostanie Mariusz Szmidt, startujący w barwach Koalicji Obywatelskiej – Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej. Za co będzie odpowiadać Suwalska Rada Kobiet? Tu pomysłów jest wiele – jak mówi sam kandydat – SRK będzie zabierać głos nawet w tak absurdalnych sprawach jak wybór kostki chodnikowej, po której można wygodnie chodzić na obcasach.

Podczas poniedziałkowej (1 października) konferencji prasowej Mariusza Szmidta w Hotelu Logos w Suwałkach kandydat na prezydenta Suwałk mówił o aktywizacji radnych, którzy mieliby nie tylko podnosić ręce podczas głosowania, ale też sami zgłaszać propozycje zmian w mieście.

Szmidt opisał też program subwencji dla uczniów uprawiających sport i osiągających wyniki w różnych konkurencjach. Zgodnie z tym pomysłem suwalski samorząd miałby wypłacać 20 zł każdemu uczniowi uprawiającemu sport (nawet bez osiągnięć), a tym z osiągnięciami na szczeblu miejskim płacić 20 zł + 10 proc. miesięcznie; zaś na szczeblu wojewódzkim – 20 zł + 20 proc. miesięcznie. Kolejnym pomysłem w sferze aktywności fizycznej byłoby uruchomienie programu Ambasadora Sportu (dowiedz się więcej – poniżej).

O pomysłach w sferze sportu mówi Mariusz Szmidt, kandydat Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Suwałk:

Tematem konferencji było także powołanie ciała doradczego – Suwalskiej Rady Kobiet przy prezydencie Suwałk, a także udział kobiet w życiu społecznym i politycznym.

Mariusz Szmidt o aktywnych radnych i Suwalskiej Radzie Kobiet:

O Suwalskiej Radzie Kobiet mówi Barbara Kacprzyk-Gnoza, kandydatka do Rady Miejskiej w Suwałkach startująca w Okręgu nr 3:

Na zdj. Barbara Kacprzyk-Gnoza

Poseł PO, Bożena Kamińska mówi o aktywności kobiet w życiu społecznym i politycznym:

Na zdj. posłanka Bożena Kamińska

Pierwsze spotkanie informacyjne dotyczące inauguracji Suwalskiej Rady Kobiet odbędzie się w dniu 7 października o godz. 11.00 w Hotelu Loft w Suwałkach.

 

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Konkurs na dyrektora SOK-u: Pozostało dwoje kandydatów

Kandydaci na dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury, z którymi najprawdopodobniej...

Konkurs na dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury: Wpłynęły trzy oferty

Oferty konkursowe można było składać do 30 listopada -...

Kierunek: Przyszłość! – wizyta polityków PO w Suwałkach

O sprawach ważnych dla kraju i dla każdego mieszkańca...
%d bloggers like this: