Reklama

Suwalska Rada Kobiet będzie doradzać prezydentowi (audio)?

Data:

- Reklama -

Pod warunkiem, że prezydentem Suwałk zostanie Mariusz Szmidt, startujący w barwach Koalicji Obywatelskiej – Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej. Za co będzie odpowiadać Suwalska Rada Kobiet? Tu pomysłów jest wiele – jak mówi sam kandydat – SRK będzie zabierać głos nawet w tak absurdalnych sprawach jak wybór kostki chodnikowej, po której można wygodnie chodzić na obcasach.

Podczas poniedziałkowej (1 października) konferencji prasowej Mariusza Szmidta w Hotelu Logos w Suwałkach kandydat na prezydenta Suwałk mówił o aktywizacji radnych, którzy mieliby nie tylko podnosić ręce podczas głosowania, ale też sami zgłaszać propozycje zmian w mieście.

Szmidt opisał też program subwencji dla uczniów uprawiających sport i osiągających wyniki w różnych konkurencjach. Zgodnie z tym pomysłem suwalski samorząd miałby wypłacać 20 zł każdemu uczniowi uprawiającemu sport (nawet bez osiągnięć), a tym z osiągnięciami na szczeblu miejskim płacić 20 zł + 10 proc. miesięcznie; zaś na szczeblu wojewódzkim – 20 zł + 20 proc. miesięcznie. Kolejnym pomysłem w sferze aktywności fizycznej byłoby uruchomienie programu Ambasadora Sportu (dowiedz się więcej – poniżej).

O pomysłach w sferze sportu mówi Mariusz Szmidt, kandydat Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Suwałk:

Tematem konferencji było także powołanie ciała doradczego – Suwalskiej Rady Kobiet przy prezydencie Suwałk, a także udział kobiet w życiu społecznym i politycznym.

Mariusz Szmidt o aktywnych radnych i Suwalskiej Radzie Kobiet:

O Suwalskiej Radzie Kobiet mówi Barbara Kacprzyk-Gnoza, kandydatka do Rady Miejskiej w Suwałkach startująca w Okręgu nr 3:

Na zdj. Barbara Kacprzyk-Gnoza

Poseł PO, Bożena Kamińska mówi o aktywności kobiet w życiu społecznym i politycznym:

Na zdj. posłanka Bożena Kamińska

Pierwsze spotkanie informacyjne dotyczące inauguracji Suwalskiej Rady Kobiet odbędzie się w dniu 7 października o godz. 11.00 w Hotelu Loft w Suwałkach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Koalicja dla Suwałk również ma kandydata na prezydenta miasta. To Paweł Cichucki

Lista chętnych do fotela "lidera samorządu" w Suwałkach robi...

Koalicja dla Suwałk: Bożena Kamińska kandydatką do Rady Miejskiej

Do wyborów samorządowych pozostało 45 dni. Kolejny komitet -...

Suwalski oddział PKS Nova na sesji Sejmiku: Z Białymstokiem daleko nie zajedziemy, nie z tym marszałkiem i nie z tym prezesem

Na poniedziałkowym posiedzeniu Sejmiku Województwa Podlaskiego, które odbyło się...