Wojskowa Komenda Uzupełnień w Suwałkach informuje o rozpoczętej rekrutacji do służby przygotowawczej w 2019 roku realizowanej w korpusach dla oficerów, podoficerów i szeregowych zawodowych.

Służba przygotowawcza to oferta dla osób ze środowiska cywilnego, które dotychczas nie odbywały szkolenia wojskowego, a chciałyby je zrealizować w trybie ochotniczym. Mogą ją pełnić mężczyźni i kobiety. Muszą być pełnoletni, niekarani za przestępstwa umyślne, posiadać obywatelstwo polskie oraz mieć predyspozycje fizyczne, psychiczne i odpowiednie wykształcenie (na potrzeby korpusu szeregowych – minimum gimnazjalne). Szkoleni po zgłoszeniu się do jednostki otrzymają umundurowanie i wyposażenie, po kilku dniach odbędzie się uroczyste wręczenie broni. Po około miesiącu zakończą szkolenie unitarne i złożą przysięgę wojskową. Przyszli żołnierze będą szkolić się w różnych specjalnościach na potrzeby rodzajów sił zbrojnych. Po odbyciu służby przygotowawczej będą mogli przystąpić do kwalifikacji do zawodowej służby wojskowej  w jednostkach wojskowych na terenie całego kraju i tym samym spełnią swoje marzenia o zostaniu żołnierzem zawodowym.

WKU w Suwałkach zaprasza ochotników  do składania wniosków o powołanie do służby przygotowawczej w 2019 roku. Pierwsze turnusy dla oficerów i szeregowych rozpoczynają  się już 7 stycznia 2019 roku.

Szczegółowe informacje są zawarte na stronie internetowej: www.wkusuwalki.wp.mil.pl w zakładce Pozostałe/Służba przygotowawcza oraz można je uzyskać w Wydziale Rekrutacji WKU w Suwałkach, tel. 261-347-357.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj