Jesień to najlepsza pora roku, a zarazem najlepszy czas, aby usiąść i zastanowić się, jak udekorować nasz dom, mieszkanie czy ogród na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Chociaż jeszcze do niedawna dekorowanie domów było tradycją obchodzoną głównie u naszych zachodnich sąsiadów, a prym w tym zakresie bez wątpienia wiodły Stany Zjednoczone, to w Polsce również nietrudno już przeoczyć migoczące różnymi barwami światełka przyozdabiające balkony, plastikowe renifery ze świecącymi oczami, czy też bałwanki powieszone na oknie, wyróżniające się pośród bieli śniegu leżącego za oknem.

Nic przecież dziwnego, bowiem te wszystkie dekoracje kreują niesamowity i magiczny świąteczny klimat i cieszą nie tylko samych domowników, ale również odwiedzających gości, przykuwając uwagę i sprawiając mnóstwo radości.

Dekoracje led – najlepsze uzupełnienie świątecznego wystroju wnętrz

Jakie dodatki najlepiej wybrać, aby z jednej strony nie przesadzić, a z drugiej w pełni odczuć radość z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia? Bez wątpienia najlepiej od wielu lat sprawdzają się świąteczne dekoracje led. Nie trudno się dziwić, bowiem diody ledowe nie tylko dają niesamowity efekt wizualny, ale także są dużo bardziej ekonomiczne (energooszczędne) i wytrzymalsze – w porównaniu ze zwykłymi żarówkami. Na półkach sklepowych możemy znaleźć mnóstwo przeróżnych ofert świątecznych dekoracji led, niemalże przez cały rok. Najbardziej wzrok przykuwają bez wątpienia te nietypowe i oryginalne, do których można zaliczyć na przykład: wiszące sople, podświetlane choinki, święte Mikołaje, bałwany czy sanie z reniferami. Jedno jest pewne, wszystkie one nadają niesamowity klimat i ciężko przejść obok nich obojętnie. Nie trudno się zatem dziwić, że budżet po świętach – kolokwialnie ujmując – często nie jest w najlepszej kondycji.

Czym kierować się podczas doboru oświetlenia dekoracji led?

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup dodatków ledowych, celem udekorowania domu, warto odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania, takie jak: gdzie mają one zostać umieszczone, jakie kolory i barwy preferujemy, jakim dysponujemy budżetem oraz wielkość powierzchni, którą będziemy dekorować. Najbardziej standardowe, a zarazem najczęściej wybierane są ledowe lampki choinkowe, bardzo często używane także do przystrojenia innych elementów domu (jak na przykład okien, drzwi czy balkonu), aniżeli drzewka świątecznego. Wybór w tym zakresie jest naprawdę spory, zaczynając od klasycznego białego, stonowanego światła, a kończąc na rozmaitych migoczących różnymi barwami diod. Aby jednak najlepiej wykorzystać świąteczny klimat, warto rozmieścić oświetlenie led w całym domu i użyć do tego całych girland na poręcze, balkony, lustra meble czy schody. Świetnie sprawdzą się również świece z diodą, które tworzą magiczną dekorację, a co ciekawsze dostępne są również w różnych wariantach i kształtach, zatem z pewnością wybierzemy coś dla siebie i naszego domu. Jedno jest pewne, efekt jaki możemy osiągnąć przy zastosowania oświetlenia ledowego jest wart każdych pieniędzy.

1 KOMENTARZ

  1. już pozamawiałem lampki ledowe z megasceny w dobrej cienie są to nie czekałem przed samymi świątami mogą pójść w górę więc nie ma co przepłacać. żona stroikami się ma zjąc a ja oświetleniem 🙂

Dodaj komentarz