Kolejne dwa bloki ZBM TBS powstają w Suwałkach w formule „od najemcy do właściciela”. Budynki mieszkalne będą kosztować 11,5 mln zł, a ich budowa powinna zakończyć się w kwietniu 2020 roku. Zamieszka w nich 48 rodzin.

– Obecnie wykonane zostały wykopy pod 2 budynki. Odbywa się szalowanie, zbrojenie i wylewka ław fundamentowych. Budowane jest także przyłącze kanalizacji sanitarnej i deszczowej – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Nowe bloki „urosną” pomiędzy ulicami Reja i Pułaskiego. Oba będą miały po sześć kondygnacji i znajdować się w nich będzie 48 mieszkań o zróżnicowanym metrażu – od 42 do 63 m kw. Oba zostaną wyposażone w windy.

Formuła „od najemcy do właściciela” polega na stopniowym dochodzeniu do własności. Wartość 1 m kw. pow. użytkowej lokalu mieszkalnego wynosi – 4400 zł/m kw., która jest aktualną wartością rynkową, nie ulegnie zmianie w okresie realizacji budynków, jak również w okresie obowiązywania przedwstępnej umowy sprzedaży lokalu w formie aktu notarialnego.

Jak będą wyglądać bloki:

W powstających blokach TBS nadal są wolne mieszkania

Leave a Reply