Spektakl teatru tańca zatytułowany „Lorem Ipsum” w reżyserii suwalczanina Pawła Urbanowicza zainauguruje tegoroczną, piętnastą edycję Międzynarodowych Spotkań z Monodramem O ZŁOTĄ PODKOWĘ PEGAZA, odbywających się w terminie 30.11 – 2.12.

Do udziału w festiwalu zakwalifikowało się dziewiętnastu monodramistów z Polski (Kopiec, Bytom, Białystok, Warszawa, Kraków, Łódź, Zielona Góra, Mysłowice) i  Słowacji. Suwałki reprezentuje Kacper Rydzewski, który przedstawi spektakl zatytułowany „Co z tym halnym?” w reżyserii Jolanty Hinc – Mackiewicz. O Złote Podkowy Pegaza powalczą zarówno aktorzy amatorzy, jak i studenci szkół artystycznych oraz zawodowcy. W programie trzy dni ze znakomitym teatrem, niebanalnymi spektaklami, poruszającymi ważką tematykę, w bardzo dobrym wykonaniu. Na spektakle konkursowe tradycyjnie wstęp wolny!

W jury tegorocznych Spotkań zasiądą: Jakub Przebindowski – aktor teatralny i filmowy, reżyser, autor sztuk teatralnych oraz Jolanta Juszkiewicz – absolwentka wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu i Performing Arts Studies na Sydney University, założycielka Kropka Theatre, stypendystka Ministra Kultury, a także Jolanta Krawczykiewicz – aktorka, instruktorka Ośrodka Teatralnego RONDO, dyrektorka Słupskiego Ośrodka Kultury.

Festiwal zakończy, 2 grudnia, gala wręczenia nagród oraz głośne przedstawienie inspirowane życiem i twórczością meksykańskiej malarki Fridy Khalo w wykonaniu Martyny Kliszewskiej i w reżyserii Jakuba Przebindowskiego.

Festiwalowi towarzyszy wystawa Frida Kahlo – Przenikanie, prezentująca wybór prac obejmujący różnorodne dyscypliny od teatru, poprzez pozycje wydawnicze, po fotografię, malarstwo i instalację. Na finisaż z udziałem autorów ekspozycji zapraszamy 2 grudnia o godz. 18.45.

Międzynarodowe Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”, to konkurs, który stwarza najlepsze warunki wspierania wybitnych osobowości twórczych, promuje jedną z ciekawszych i jednocześnie najtrudniejszych form teatralnych, jaką jest monodram, gdzie aktor pozostaje sam na sam z publicznością, w ciągłej relacji z widzami, skupia na sobie całą ich uwagę, porusza bądź bawi. Do udziału w suwalskich Spotkaniach zapraszamy młodzież i osoby dorosłe, monodramistów wywodzących się z amatorskiego ruchu teatralnego, studentów szkół artystycznych oraz doświadczonych aktorów. Spektaklom konkursowym towarzyszą przedstawienia w wykonaniu mistrzów, uznanych aktorów cieszących się popularnością wśród miłośników teatru i kina. W jury zasiadają znakomici znawcy teatru, reżyserzy, pedagodzy, aktorzy i wykładowcy szkół artystycznych.

XV Międzynarodowe Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” honorowym patronatem objął Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, który jest również fundatorem Grand Prix Festiwalu.

Mecenasem Festiwalu jest firma pośrednictwa ubezpieczeniowego RESO Europa Service Sp. z o.o., Mecenas Kultury Suwałk, Partner Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Patronem Towarzystwo Kultury Teatralnej
Partnerem: Hotel Logos
Patronat medialny sprawują: TVP3 Białystok, TV Suwałki, Polskie Radio Białystok, Radio 5 i Dwutygodnik Suwalski oraz portale: Niebywałe Suwałki, Teraz Teatr, Suwalki24.pl, Z Olecka – Regionalny Portal Informacyjno-Kulturalny

PROGRAM:

XV Międzynarodowe Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” w Suwałkach

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj