Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach otrzyma 1,6 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na kupno wyposażenia służącego do diagnostyki nowotworowej. To decyzja Zarządu Województwa Podlaskiego, który obradował dziś, 29 listopada.

Szpital kupi nowoczesny sprzęt do diagnostyki obrazowej nowotworów: USG z elastografią, system tomosyntezy, przystawkę do biopsji stereotaktycznej. Dzięki tej inwestycji można będzie wcześnie wykrywać choroby nowotworowe i wdrażać leczenie. Koszt tej aparatury wynosi prawie 1,9 mln zł, dofinansowanie pokryje 1,6 mln zł.

To już trzeci projekt, który uzyskał wsparcie w konkursie na dofinansowanie inwestycji, potrzebnych w leczeniu chorób nowotworowych. Pierwszym było kupno wysokiej klasy robota chirurgicznego da Vinci, wykorzystywanego w chirurgii onkologicznej. Trafi on tym razem do szpitala wojewódzkiego w Białymstoku.

1 KOMENTARZ

  1. moja teściowa miała raka ( może ma) …… pozbyła się go na 10 lat ….. i wrócił ze zdwojoną siłą przed świętami w 2017 r. I lekarze powiedzieli ze nie są w stanie już jej pomóc w Poznaniu> Pozostaje wiara ze może Warszawa… Wszyscy modliliśmy się( to ukoiło nam ból) był płacz i zgrzytanie zębów , podjęła leczenie w Warszawie .Jest zdrowa !!!!! Czuje się bdb .Nie brała chemii bo na tego bydlaka chemia ponoć nie działa .Tylko lampy , chirurgia i olej CBD 5% essenz 3 buteleczki w miejscu .. kupiliśmy w Sklepie konopnym na ul . Ratajczaka w Poznaniu … niechciałbym robić reklamy ale jak ma to komuś pomoc to wysyłają szukajcie na konopiafarmacja pl

Dodaj komentarz