Obwodnica Suwałk jest już gotowa w 95 proc. Czy będzie można nią przejechać już w tym roku? W tej sprawie prezydent Suwałk napisał do dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Czesławowi Renkiewiczowi zależy na uruchomieniu „przejezdności” obwodnicy jeszcze w tym roku poprzez wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu ze stosownym ograniczeniem prędkości, np. do 100 km/h. – Pismo w tej sprawie prezydent Suwałk skierował do Wojciecha Borzuchowskiego dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku – informuje Kamil Sznel, kierownik Biura Prezydenta Suwałk.

Obwodnica jest „na etapie wykonywania humusowania skarp oraz montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony środowiska, […], ogrodzeń drogowych, oznakowania pionowego drogi oraz wykonania oznakowania poziomego”. Realizowane są także „ostatnie odcinki nawierzchni bitumicznej na drogach poprzecznych i dojazdowych”.

Zdaniem prezydenta uruchomienie „przejezdności” byłoby możliwe. W piśmie do dyrektora GDDKiA Czesław Renkiewicz argumentuje: Kierowany przez Pana oddział wielokrotnie już wdrażał podobne rozwiązanie, chociażby na budowanych odcinkach drogi ekspresowej S8 – Białystok – Warszawa, gdzie kierowcy mogą korzystać ze zrealizowanych odcinków na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu ze stosownym ograniczeniem prędkości, np. do 100 km/h. Tego typu rozwiązanie było wykorzystane w przypadku udostępnionego w dniu 17.09.2018 r. 16-kilometrowego odcinka S8 od węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej, gdzie w dalszym ciągu trwają prace wykończeniowe. W przypadku innego odcinka S-8, Mężenin – Jeżewo, również dopuszczono do ruchu jezdnie główne w dniu 30.12.2017 r., podczas gdy dopiero na III kwartał 2019 r. zaplanowano zakończenie wszystkich robót.

Prezydent Suwałk podnosi również inny argument – bezpieczeństwa w mieście, pisząc, że umożliwienie tzw. „przejezdności” obwodnicy Suwałk wpłynęłoby pozytywnie na jego poprawę w zbliżającym się okresie zimowym.

Przeczytaj, co napisał prezydent Suwałk:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj