Cała Polska zaśpiewała w piątek, 9 listopada o godz. 11.11 hymn z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Do akcji „Rekord dla Niepodległej” przyłączyło się ponad 4,8 mln uczniów i prawie 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty z ponad 24 tys. przedszkoli, szkół polonijnych oraz placówek oświatowych. W II Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach Urodziny Niepodległej młodzież świętowała również na wesoło.

Tego dnia w II Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Zygmunta Podhorskiego odbyła się też dyskusja panelowa – „Suwalszczyzna w drodze do niepodległości” z udziałem historyków, Andrzeja Matusiewicza i Krzysztofa Skłodowskiego.

O godz. 11.11 uczniowie szkoły odśpiewali hymn, a następnie złożyli kwiaty pod pomnikiem nieznanego żołnierza na cmentarzu parafialnym i pomnikiem patrona szkoły.

Kolejnym punktem obchodów był finał konkursu „Muzyczne dekady”, podczas którego młodzież zaprezentowała wylosowane wcześniej hity minionych dziesięcioleci. Przed jury pod przewodnictwem Emila Kulbackiego, instruktora muzycznego z Suwalskiego Ośrodka Kultury i publicznością zaśpiewały „nowe wcielenia” m. in.: Ireny Santor i Ludmiły Jakubczak, Krzysztofa Krawczyka czy Edwarda Hulewicza. Najciekawszym zdaniem jurorów prezentacjom zostały przyznane nagrody finansowe (nagroda główna 1 tys. zł). Klasy otrzymały też bilety do kina, wejściówki na bowling i do escape roomu. Konkurs zorganizowali nauczyciele II LO: Grzegorz Kalejta i Jerzy Danilewicz.

Fot. Niebywałe Suwałki

Leave a Reply