Jak w swoim expose powiedział podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz – prezydent i radni powinni tworzyć tandem, bo „tylko współdziałanie i wspólna praca może przynieść jak najlepsze efekty”. Przewodniczyć Radzie Miasta w tej kadencji będzie Zdzisław Przełomiec.

– Bądźmy razem – zróbmy więcej – to hasło nadal jest aktualne. Powinniśmy dla naszych mieszkańców zrobić jak najwięcej – dodał Czesław Renkiewicz, podkreślając, że kampania  wyborcza w jego przekonaniu przyniosła postulaty, wnioski, oczekiwania, choć nie tylko. Zdaniem Renkiewicza „nie ulega wątpliwości, że wynik wyborów jest ważnym sygnałem, aby prezydent kontynuował swoje działania”. – Suwalczanie nie akceptują podziałów i dzielenia mieszkańców. Pora wyciągnąć z tego wnioski – powiedział.

W nowej kadencji prezydent Suwałk chciałby zrealizować wiele planów, m. in. ten, „aby Suwałki awansowały do I klasy miast”. Czesław Renkiewicz przy tej okazji zacytował Marszałka Józefa Piłsudskiego, mówiąc, że „zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”.

Prezydent w swoim wystąpieniu mówił również o braku rąk do pracy w mieście, o potrzebach mieszkaniowych, planach rozwoju bazy żłobkowej (ul. Kościuszki 6) i rozbudowie SP nr 4, ale też o potrzebie tworzenia nowych terenów zielonych, rozwoju komunikacji miejskiej, a także partycypacji społecznej, np. oddania schroniska w ręce organizacji pozarządowej.

24 X 2018, Suwalki, SOK; Patriotyczne widowisko teatralno-muzyczne : „Dzisiaj ziemia wasza jest wolna” – Czeslaw Renkiewicz
© 2018 Wojciech Otlowski

W trakcie sesji Rady Miasta wybrano też przewodniczącego. Zbigniew De-Mezer z „Łączą nas Suwałki” zgłosił kandydaturę Zdzisława Przełomca, który uzyskał 23 głosy (wszyscy radni byli „za”). To druga kadencja Przełomca, podczas której będzie pełnić tę funkcję. Poprzednio radny został wybrany na przewodniczącego w drodze głosowania po złożeniu mandatu przez Jadwigę Mariolę Szczypiń z PiS.

Wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej zostali: Jacek Niedźwiedzki i Jacek Juszkiewicz.

Przewodnicząca Rady Miejskiej składa mandat

Dodaj komentarz