Jak założyć i jak prowadzić działalność gospodarczą? Czy można być przedsiębiorcą, mając zaledwie 18 lat? Przekonują się o tym uczniowie Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II w Suwałkach.

Autor: Anna Romanowska

Klasa III technikum obsługi turystycznej z entuzjazmem i zaangażowaniem otworzyła na terenie szkoły miniprzedsiębiorstwo Sales Food. W swojej ofercie posiadają ciepłe napoje, kanapki, tosty, ciasta, sałatki. Uczniowie sami wymyślili pomysł na biznes, opracowali nazwę, logo, biznesplan, zebrali potrzebny kapitał na rozkręcenie firmy.

Wszystkie działania podejmowane są w ramach przedmiotu ekonomia w praktyce. Uczniowie realizują innowacyjny program edukacyjny, który polega na założeniu realnie działającej firmy.

Przedsięwzięcie przygotowuje młodzież do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, wskazuje szanse i zagrożenia wynikające z samozatrudnienia oraz kształtuje niezbędne postawy i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości.

Podejmowane przez Zespół Szkół Sióstr Salezjanek działania edukacyjne mają na celu wszechstronne przygotowanie młodzieży do dorosłego życia nie tylko teoretyczne, ale również praktyczne.

Fot. Zespół Szkół Sióstr Salezjanek

3 KOMENTARZE

 1. Szanowni Państwo, osoby zainteresowane własnym biznesem w branży bankowej zachęcam do zapoznania się z informacjami w kwestii otwarcia placówki partnerskiej na zasadzie franczyzy: nestbank pl/franczyza. Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.

  Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

  Pozdrawiam,
  Opiekun Klienta Nest Bank
  nestbank pl

  • Czy wymagane jest doświadczenie albo wykształcenie z zakresu finansów, jeżeli chciałbym otworzyć placówkę partnerską Nest Banku?

   • Szanowny Panie, Nest Bank nie dyskryminuje przedsiębiorców, którzy nie posiadają doświadczenia finansowego. System partnerski Nest Banku adresowany jest do osób, które nie boją się trudnych wyzwań, ciężkiej pracy a równocześnie są ukierunkowane na uzyskanie satysfakcjonujących przychodów. Nie dyskryminujemy osób bez doświadczenia czy osób nie mających doświadczenia w finansach. Wymagamy jednak, aby Partner nie posiadający doświadczenia, zatrudniał przynajmniej jednego pracownika, który takie doświadczenie ma. Więcej informacji: nestbank pl/franczyza/kogo-szukamy.html

    Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

    Pozdrawiam,
    Opiekun Klienta Nest Bank
    nestbank pl

Dodaj komentarz